gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lucinda Brand blikt vooruit op eerste Wielerfestival

c5fcd98192a085dd635a196ae7e5c1de

Veldrijdster Lucinda Brand was vrijdag nog druk in de weer voor het eerste Wielerfestival dat dit weekend plaats vindt bij DRC De Mol op de Staart. "Er moet nog heel veel gebeuren, maar dat komt vast allemaal goed," zegt de veldrijdster enthousiast. Het beloofd volgens haar dan ook een al op voorhand geslaagd evenement te worden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tijdens het Wielerfestival worden er in verschillende categorieën allerlei afstanden gereden. Ook is er een veiling waar je kunt bieden op unieke shirts van Brand. Tot slot is er een optreden van Barry Fest. Dit allemaal om geld op te halen voor de Edwin van der Sar Foundation. Zij werken samen met de Hersenstichting. "Het gaat vooral om hersenaandoeningen die je pas later oploopt. En revalidatie gaat dan ook veel verder dan alleen het herstellen in een ziekenhuis," vertelt Lucinda.

"Als je weer thuis komt ben je er namelijk nog lang niet. De Hersenstichting helpt je dan om de juiste weg weer te vinden." Ook worden er voorlichtingen gegeven op scholen, waarbij er nog eens wordt aangegeven hoe belangrijk het is om een helm te dragen op de fiets. "Dat sluit dan weer goed aan bij het wielrennen."

Het geld wordt ingezameld voor deze stichtingen omdat Lucinda ambassadeur is van de Edwin van der Sar Foundation.

En als het dit weekend bevalt, dan komt het evenement volgend jaar zeker weer terug.

Lees ook

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.