Dordrecht, Netherlands

Ludieke stakingsactie door leraren School Vest

Donderdag is er landelijk door leraren weer gestaakt, voor beter onderwijs. Vrijdag ging de staking op School Vest nog even door. Zij hebben aan ouders laten zien hoe het is als er geen leraren zijn. Als er niets gebeurd, gaat dat in de toekomst vaker voorkomen.
Dennis Koorevaar | 31 januari 2020 12:46 | Aangepast op 31 januari 2020 12:46
Ouders zijn verbaasd en onder de indruk. Wel tonen ze grotendeels begrip voor de situatie. "Beschaving kost geld, en het is een breed probleem. De waardering moet beter, maar dat geldt voor meerdere sectoren." vindt een ouder.

Marlon Huyzer, meester van groep 4, zegt dat ouders het wel begrijpen. "Ondanks dat het zo is dat hun eigen programma even op de schop gaat, maar dat is dan maar zo."

Voor velen is het beroep niet meer aantrekkelijk. Het salaris is te laag en de werkdruk is te hoog omdat er te weinig leraren zijn. Er zijn tegenwoordig zo veel vakken bij gekomen dat het steeds moeilijker wordt om zonder overspannen te worden hun werk goed te doen.

Cees van der Meer, oud-leraar, vindt het nog steeds het mooiste vak wat er is. "Om kinderen voor te bereiden op de toekomst en hen te steunen in wat zij willen worden."

Al snel stonden de docenten weer voor de klas en konden ouders met de leraren in gesprek. Verder konden de kinderen spelletjes doen en brak uiteindelijk het weekend aan.

&t=3s

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...