gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ludieke stakingsactie door leraren School Vest

6d830f7098c5b353a9657f876d47a167

Donderdag is er landelijk door leraren weer gestaakt, voor beter onderwijs. Vrijdag ging de staking op School Vest nog even door. Zij hebben aan ouders laten zien hoe het is als er geen leraren zijn. Als er niets gebeurd, gaat dat in de toekomst vaker voorkomen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Ouders zijn verbaasd en onder de indruk. Wel tonen ze grotendeels begrip voor de situatie. "Beschaving kost geld, en het is een breed probleem. De waardering moet beter, maar dat geldt voor meerdere sectoren." vindt een ouder.

Marlon Huyzer, meester van groep 4, zegt dat ouders het wel begrijpen. "Ondanks dat het zo is dat hun eigen programma even op de schop gaat, maar dat is dan maar zo."

Voor velen is het beroep niet meer aantrekkelijk. Het salaris is te laag en de werkdruk is te hoog omdat er te weinig leraren zijn. Er zijn tegenwoordig zo veel vakken bij gekomen dat het steeds moeilijker wordt om zonder overspannen te worden hun werk goed te doen.

Cees van der Meer, oud-leraar, vindt het nog steeds het mooiste vak wat er is. "Om kinderen voor te bereiden op de toekomst en hen te steunen in wat zij willen worden."

Al snel stonden de docenten weer voor de klas en konden ouders met de leraren in gesprek. Verder konden de kinderen spelletjes doen en brak uiteindelijk het weekend aan.

&t=3s

Lees ook

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.