gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ludieke stakingsactie door leraren School Vest

6d830f7098c5b353a9657f876d47a167.jpg

Donderdag is er landelijk door leraren weer gestaakt, voor beter onderwijs. Vrijdag ging de staking op School Vest nog even door. Zij hebben aan ouders laten zien hoe het is als er geen leraren zijn. Als er niets gebeurd, gaat dat in de toekomst vaker voorkomen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Ouders zijn verbaasd en onder de indruk. Wel tonen ze grotendeels begrip voor de situatie. "Beschaving kost geld, en het is een breed probleem. De waardering moet beter, maar dat geldt voor meerdere sectoren." vindt een ouder.

Marlon Huyzer, meester van groep 4, zegt dat ouders het wel begrijpen. "Ondanks dat het zo is dat hun eigen programma even op de schop gaat, maar dat is dan maar zo."

Voor velen is het beroep niet meer aantrekkelijk. Het salaris is te laag en de werkdruk is te hoog omdat er te weinig leraren zijn. Er zijn tegenwoordig zo veel vakken bij gekomen dat het steeds moeilijker wordt om zonder overspannen te worden hun werk goed te doen.

Cees van der Meer, oud-leraar, vindt het nog steeds het mooiste vak wat er is. "Om kinderen voor te bereiden op de toekomst en hen te steunen in wat zij willen worden."

Al snel stonden de docenten weer voor de klas en konden ouders met de leraren in gesprek. Verder konden de kinderen spelletjes doen en brak uiteindelijk het weekend aan.

&t=3s

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.