gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ludieke stakingsactie door leraren School Vest

6d830f7098c5b353a9657f876d47a167

Donderdag is er landelijk door leraren weer gestaakt, voor beter onderwijs. Vrijdag ging de staking op School Vest nog even door. Zij hebben aan ouders laten zien hoe het is als er geen leraren zijn. Als er niets gebeurd, gaat dat in de toekomst vaker voorkomen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Ouders zijn verbaasd en onder de indruk. Wel tonen ze grotendeels begrip voor de situatie. "Beschaving kost geld, en het is een breed probleem. De waardering moet beter, maar dat geldt voor meerdere sectoren." vindt een ouder.

Marlon Huyzer, meester van groep 4, zegt dat ouders het wel begrijpen. "Ondanks dat het zo is dat hun eigen programma even op de schop gaat, maar dat is dan maar zo."

Voor velen is het beroep niet meer aantrekkelijk. Het salaris is te laag en de werkdruk is te hoog omdat er te weinig leraren zijn. Er zijn tegenwoordig zo veel vakken bij gekomen dat het steeds moeilijker wordt om zonder overspannen te worden hun werk goed te doen.

Cees van der Meer, oud-leraar, vindt het nog steeds het mooiste vak wat er is. "Om kinderen voor te bereiden op de toekomst en hen te steunen in wat zij willen worden."

Al snel stonden de docenten weer voor de klas en konden ouders met de leraren in gesprek. Verder konden de kinderen spelletjes doen en brak uiteindelijk het weekend aan.

&t=3s

Lees ook

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.