gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ludieke stakingsactie door leraren School Vest

6d830f7098c5b353a9657f876d47a167

Donderdag is er landelijk door leraren weer gestaakt, voor beter onderwijs. Vrijdag ging de staking op School Vest nog even door. Zij hebben aan ouders laten zien hoe het is als er geen leraren zijn. Als er niets gebeurd, gaat dat in de toekomst vaker voorkomen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Ouders zijn verbaasd en onder de indruk. Wel tonen ze grotendeels begrip voor de situatie. "Beschaving kost geld, en het is een breed probleem. De waardering moet beter, maar dat geldt voor meerdere sectoren." vindt een ouder.

Marlon Huyzer, meester van groep 4, zegt dat ouders het wel begrijpen. "Ondanks dat het zo is dat hun eigen programma even op de schop gaat, maar dat is dan maar zo."

Voor velen is het beroep niet meer aantrekkelijk. Het salaris is te laag en de werkdruk is te hoog omdat er te weinig leraren zijn. Er zijn tegenwoordig zo veel vakken bij gekomen dat het steeds moeilijker wordt om zonder overspannen te worden hun werk goed te doen.

Cees van der Meer, oud-leraar, vindt het nog steeds het mooiste vak wat er is. "Om kinderen voor te bereiden op de toekomst en hen te steunen in wat zij willen worden."

Al snel stonden de docenten weer voor de klas en konden ouders met de leraren in gesprek. Verder konden de kinderen spelletjes doen en brak uiteindelijk het weekend aan.

&t=3s

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

dronekrommedijk

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.