gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

07f87077a064e9ef1473bcc24f0a1656.jpg
AI-gegenereerd

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het Dordtse stel Felicia (23) en Luca (25). Vanwege de huizencrisis wonen zij bij de moeder van Luca. “We willen een kind. Dat gaat nu nog niet, want we moeten eerst een eigen plekje hebben.” En zij zijn niet de enige die niets voor zichzelf kunnen vinden.

Redactie Streekomroep | Shaloom Pedro |  | Aangepast op
Het woningtekort gaat alle gemeenten in onze streek aan. Ridderkerk is, als het om een oplossing gaat, de vreemde eend in de bijt. Die gemeente wil namelijk dat ‘eigen’ bewoners voorrang krijgen op sociale huurwoningen in Ridderkerk. De provincie ziet dat echter als een gevaar voor de regionale verdeling van zulke huizen.

Dan de cijfers. Volgens een onderzoeksrapport was er in 2017 voor 1 op de 4 woningzoekenden een huis. In 2023 weet nog maar 1 op de 10 een geschikte woning te vinden. Om het woningtekort aan te pakken is landelijk afgesproken dat minstens 30 procent van de nieuwbouw uit sociale huurwoningen bestaat Maar uit cijfers van de periode 2020-2023 blijkt dat alleen Zwijndrecht (36 procent) en Ridderkerk (31 procent) de doelen halen. Dordrecht tikt slechts 12 procent aan.

Lange wachtrijen en geen hypotheek
Het is dé droom van iedere woningzoekende: een huis vinden. Maar het vinden van bijvoorbeeld een sociale huurwoning is voor veel mensen een nachtmerrie. Felicia en Luca kunnen erover meepraten.

Ze zijn inmiddels vier jaar samen en in het eerste jaar van hun relatie is er al één ding duidelijk: ze willen graag samenwonen. Ze zijn al 2,5 jaar op zoek naar een woning, maar het lukt ze maar niet om een huis te vinden. “De wachtrijen zijn lang en de hypotheek die je voor een koopwoning zou kunnen krijgen is laag”, vertelt Felicia.

Wonen bij schoonmoeder
Het duo is daarom genoodzaakt om bij de schoonmoeder van Luca te wonen. Felicia is blij dat dit mogelijk is, maar het is volgens het stel echt tijd om de slaapkamer van haar vriend te verruilen voor een eigen woning. “Je wil namelijk je eigen huis inrichten. We zijn echt toe aan een eigen plek.”

En dat is niet de enige reden waarom ze willen verhuizen. “We willen graag kinderen”, vertelt Luca. Maar het is nog maar de vraag of die kinderwens vervuld kan worden. “Dat gaat nu nog niet, want we moeten eerst een eigen plekje hebben.”

Hoe is het om door de wooncrisis bij je schoonouders te moeten wonen? En is er een oplossing voor het huizentekort? Je hoort het in de derde aflevering van LUISTER: waar kan ik wonen?

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.