gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Luister hier terug: Studio De Witt van zaterdag 27 januari

4780d35f34958f1da9b85ceb703ffada

Een jongerenbus die moet stoppen omdat er geen geld meer is en een delegatie van actievoerders tegen Chemours reisde af naar het Europees Parlement om hun stem te laten horen. Dat zijn twee van de onderwerpen die dit weekend aan de orde kwamen in het radioprogramma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Studio De Witt wordt elke zaterdag uitgezonden tussen 10.00 uur en 12.00 uur op DrechtstadFM en PapendrechtFM. Vanwege de recente verhuizing van RTV Dordrecht wordt het programma op dit moment opgenomen bij onze collega’s van RTV Papendrecht.
Het eerste uur stond zoals gewoonlijk in het teken van de actualiteit. Presentator Ben Corino sprak met vertegenwoordigers van een project dat overlast onder jongeren in het Lijnbaangebied moet verminderen. Missie Dordt richtte twee jaar geleden een bus voor de jeugd in, waar ze een praatje kunnen maken of een spelletje met elkaar kunnen spelen. Maar het project moet stoppen. Er is namelijk geen subsidie meer beschikbaar.

Daarnaast aandacht voor de nieuwe ontwikkelingen rondom de explosies in de Fregatstraat die vorig jaar plaatsvonden. En een voorbeschouwing Jong Ajax - FC Dordrecht met clubwatcher Corrado Francke.
Dichter van Dienst is Jan van der Geer.

Aan de Politieke Stamtafel was er ruim aandacht voor de informatie-avond over de komst van het Azc in Zwijndrecht met reacties van bezoekers van deze avond en een interview met burgemeester Edo Haan.

Ook praatte presentator Ben Corino met een delegatie van zo’n 70 actievoerders die het niet eens zijn met Chemours. Ze vertrokken deze week naar Brussel om te spreken met leden van het Europarlement. In de uitzending was een vertegenwoordiging in de studio van Papendrecht FM aanwezig om verslag te doen van de gesprekken die zij hadden met de Europarlementariërs.

Wil je het hele programma terugluisteren? Dat kan via onze soundcloud-pagina.



Lees ook

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.