gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Luister hier terug: Studio De Witt van zaterdag 27 januari

4780d35f34958f1da9b85ceb703ffada

Een jongerenbus die moet stoppen omdat er geen geld meer is en een delegatie van actievoerders tegen Chemours reisde af naar het Europees Parlement om hun stem te laten horen. Dat zijn twee van de onderwerpen die dit weekend aan de orde kwamen in het radioprogramma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Studio De Witt wordt elke zaterdag uitgezonden tussen 10.00 uur en 12.00 uur op DrechtstadFM en PapendrechtFM. Vanwege de recente verhuizing van RTV Dordrecht wordt het programma op dit moment opgenomen bij onze collega’s van RTV Papendrecht.
Het eerste uur stond zoals gewoonlijk in het teken van de actualiteit. Presentator Ben Corino sprak met vertegenwoordigers van een project dat overlast onder jongeren in het Lijnbaangebied moet verminderen. Missie Dordt richtte twee jaar geleden een bus voor de jeugd in, waar ze een praatje kunnen maken of een spelletje met elkaar kunnen spelen. Maar het project moet stoppen. Er is namelijk geen subsidie meer beschikbaar.

Daarnaast aandacht voor de nieuwe ontwikkelingen rondom de explosies in de Fregatstraat die vorig jaar plaatsvonden. En een voorbeschouwing Jong Ajax - FC Dordrecht met clubwatcher Corrado Francke.
Dichter van Dienst is Jan van der Geer.

Aan de Politieke Stamtafel was er ruim aandacht voor de informatie-avond over de komst van het Azc in Zwijndrecht met reacties van bezoekers van deze avond en een interview met burgemeester Edo Haan.

Ook praatte presentator Ben Corino met een delegatie van zo’n 70 actievoerders die het niet eens zijn met Chemours. Ze vertrokken deze week naar Brussel om te spreken met leden van het Europarlement. In de uitzending was een vertegenwoordiging in de studio van Papendrecht FM aanwezig om verslag te doen van de gesprekken die zij hadden met de Europarlementariërs.

Wil je het hele programma terugluisteren? Dat kan via onze soundcloud-pagina.



Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.