gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Luister terug: Wouter Kolff beantwoordt vragen over coronavirus

778253a0099868d1f2c5d0bd8e1b3663.jpg

Burgemeester Wouter Kolff heeft zaterdagochtend op Drechtstad FM antwoord gegeven op vragen van luisteraars over het coronavirus. Hij gaf in het gesprek met presentator Ben Corino onder meer aan dat hij niet de illusie heeft dat "alles op 7 april alles achter de rug is".

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook legde hij in Studio de Witt uit dat de weekmarkt in de binnenstad niet doorgaat in verband met het besmettingsrisico. "Een maatregelen waar ik mij rot over voel." Hij sluit ook niet uit dat er nog meer vervelende maatregelen genomen moeten gaan worden.

Dat is niet het enige waar de burgemeester zich voor de toekomst zorgen over maakt. "We denken ook na, als dit langer gaat duren, hoe we de moreel onder de bevolking hoog kunnen houden."

Eind maart zal volgens de burgervader pas gekeken worden wat er gaat gebeuren met Koningsdag, de Dodenherdenking en Bevrijdingsdag. "In ieder geval moeten we 4 mei stilstaan en stilte in acht nemen." Of dit ook publiekelijk gaat gebeuren is dus nog niet duidelijk.

Lees ook

FOTO THUMB UITSLAG 2026 ZWI.png

Zo stemde Zwijndrecht: lokale partij verreweg de grootste

In Zwijndrecht is Algemeen Belang Zwijndrecht de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 41 procent van de stemmen. Daarna volgen op grote afstand de ChristenUnie-SGP (14,4 procent) en CDA (12,8 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 SLIE.png

Zo stemde Sliedrecht: Verschil tussen nummer 1 en 2 is maar 15 stemmen

In Sliedrecht is SGP-ChristenUnie de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij kreeg 28 procent van de stemmen, nipt meer dan de lokale partij Slydregt.NU (27,9 procent). Daarna volgt PRO Sliedrecht (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 PAP.png

Zo stemde Papendrecht: nieuwkomer PVV grootste partij

In Papendrecht is de PVV de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij, nieuwkomer in Papendrecht, kreeg 21,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de VVD (13,9 procent) en Onafhankelijk Papendrecht (9,6 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 MOL.png

Zo stemde Molenlanden: opnieuw hoogste opkomstpercentage

In Molenlanden is Doe mee! Molenlanden de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 28,6 procent van de stemmen. Daarna volgen SGP (27,8 procent) en CDA (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 STREEK.png

De stemmen zijn geteld: dit zijn de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen

In vijf van de negen gemeenten in de streek heeft een lokale partij de gemeenteraadsverkiezingen gewonnen. Het gaat om Hardinxveld-Giessendam (T@B), Hendrik-Ido-Ambacht (Realistisch Ambacht), Molenlanden (Doe Mee! Molenlanden), Ridderkerk (Partij 18PLUS) en Zwijndrecht (Algemeen Belang Zwijndrecht).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 RID.png

Zo stemde Ridderkerk: Partij 18PLUS grote winnaar

In Ridderkerk is de Partij 18PLUS de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 36,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de SGP (15,3 procent) en CDA (8,5 procent).