gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Luister terug: Wouter Kolff beantwoordt vragen over coronavirus

778253a0099868d1f2c5d0bd8e1b3663

Burgemeester Wouter Kolff heeft zaterdagochtend op Drechtstad FM antwoord gegeven op vragen van luisteraars over het coronavirus. Hij gaf in het gesprek met presentator Ben Corino onder meer aan dat hij niet de illusie heeft dat "alles op 7 april alles achter de rug is".

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook legde hij in Studio de Witt uit dat de weekmarkt in de binnenstad niet doorgaat in verband met het besmettingsrisico. "Een maatregelen waar ik mij rot over voel." Hij sluit ook niet uit dat er nog meer vervelende maatregelen genomen moeten gaan worden.

Dat is niet het enige waar de burgemeester zich voor de toekomst zorgen over maakt. "We denken ook na, als dit langer gaat duren, hoe we de moreel onder de bevolking hoog kunnen houden."

Eind maart zal volgens de burgervader pas gekeken worden wat er gaat gebeuren met Koningsdag, de Dodenherdenking en Bevrijdingsdag. "In ieder geval moeten we 4 mei stilstaan en stilte in acht nemen." Of dit ook publiekelijk gaat gebeuren is dus nog niet duidelijk.

Lees ook

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.