gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Luister terug: Wouter Kolff beantwoordt vragen over coronavirus

778253a0099868d1f2c5d0bd8e1b3663

Burgemeester Wouter Kolff heeft zaterdagochtend op Drechtstad FM antwoord gegeven op vragen van luisteraars over het coronavirus. Hij gaf in het gesprek met presentator Ben Corino onder meer aan dat hij niet de illusie heeft dat "alles op 7 april alles achter de rug is".

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook legde hij in Studio de Witt uit dat de weekmarkt in de binnenstad niet doorgaat in verband met het besmettingsrisico. "Een maatregelen waar ik mij rot over voel." Hij sluit ook niet uit dat er nog meer vervelende maatregelen genomen moeten gaan worden.

Dat is niet het enige waar de burgemeester zich voor de toekomst zorgen over maakt. "We denken ook na, als dit langer gaat duren, hoe we de moreel onder de bevolking hoog kunnen houden."

Eind maart zal volgens de burgervader pas gekeken worden wat er gaat gebeuren met Koningsdag, de Dodenherdenking en Bevrijdingsdag. "In ieder geval moeten we 4 mei stilstaan en stilte in acht nemen." Of dit ook publiekelijk gaat gebeuren is dus nog niet duidelijk.

Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.