gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maak je eigen games

De belangstelling voor de eerste CoderDojo in de bibliotheek is zo groot dat er zaterdag geen plaatsen meer vrij zijn. Tijdens de CoderDojo worden jongeren geholpen bij het bouwen van een website, game of app.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De bibliotheek is druk op zoek naar vrijwilligers voor de workshop. Op veel plaatsen in Nederland worden CoderDojo’s georganiseerd, maar voor Dordrecht is het de eerste keer. Er zijn maar 12 plekken beschikbaar. Dat beperkte aantal plekken komt doordat er op het ogenblik maar twee vrijwilligers zijn. Het zijn studenten van de opleiding Game & Design aan de hogeschool in Breda.

Deelnemers brengen hun eigen laptop mee en werken aan hun eigen project. Er zijn wel opdrachtkaarten, die eventueel voor inspiratie kunnen zorgen.

De deelnemers van 7 tot 17 jaar zijn op zaterdag 24 september welkom tussen 13.00 en 17.00 uur in de Blauwe Kamer. CoderDojo wordt telkens op de 3e of 4e zaterdag van de maand gehouden en is gratis. De eerstvolgende is op zaterdag 22 oktober.

Lees ook

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.