Dordrecht, Netherlands

Maak je eigen games

De belangstelling voor de eerste CoderDojo in de bibliotheek is zo groot dat er zaterdag geen plaatsen meer vrij zijn. Tijdens de CoderDojo worden jongeren geholpen bij het bouwen van een website, game of app.
Gert van der Steen | 22 september 2016 12:08 | Aangepast op 22 september 2016 12:08
De bibliotheek is druk op zoek naar vrijwilligers voor de workshop. Op veel plaatsen in Nederland worden CoderDojo’s georganiseerd, maar voor Dordrecht is het de eerste keer. Er zijn maar 12 plekken beschikbaar. Dat beperkte aantal plekken komt doordat er op het ogenblik maar twee vrijwilligers zijn. Het zijn studenten van de opleiding Game & Design aan de hogeschool in Breda.

Deelnemers brengen hun eigen laptop mee en werken aan hun eigen project. Er zijn wel opdrachtkaarten, die eventueel voor inspiratie kunnen zorgen.

De deelnemers van 7 tot 17 jaar zijn op zaterdag 24 september welkom tussen 13.00 en 17.00 uur in de Blauwe Kamer. CoderDojo wordt telkens op de 3e of 4e zaterdag van de maand gehouden en is gratis. De eerstvolgende is op zaterdag 22 oktober.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...