gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maak je eigen games

De belangstelling voor de eerste CoderDojo in de bibliotheek is zo groot dat er zaterdag geen plaatsen meer vrij zijn. Tijdens de CoderDojo worden jongeren geholpen bij het bouwen van een website, game of app.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De bibliotheek is druk op zoek naar vrijwilligers voor de workshop. Op veel plaatsen in Nederland worden CoderDojo’s georganiseerd, maar voor Dordrecht is het de eerste keer. Er zijn maar 12 plekken beschikbaar. Dat beperkte aantal plekken komt doordat er op het ogenblik maar twee vrijwilligers zijn. Het zijn studenten van de opleiding Game & Design aan de hogeschool in Breda.

Deelnemers brengen hun eigen laptop mee en werken aan hun eigen project. Er zijn wel opdrachtkaarten, die eventueel voor inspiratie kunnen zorgen.

De deelnemers van 7 tot 17 jaar zijn op zaterdag 24 september welkom tussen 13.00 en 17.00 uur in de Blauwe Kamer. CoderDojo wordt telkens op de 3e of 4e zaterdag van de maand gehouden en is gratis. De eerstvolgende is op zaterdag 22 oktober.

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.