Dordrecht, Netherlands

Maandag herdenking mislukt bombardement Moerdijkbrug

Maandag 13 mei herdenkt de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940 opnieuw de aanval op de Moerdijkbrug waarbij zeven militairen omkwamen. De aanval was een poging van het Nederlandse leger om de bruggen te vernielen zodat Duitse tanks niet richting Rotterdam konden trekken.
Robert van Loon | 8 mei 2019 11:24 | Aangepast op 8 mei 2019 11:24
De missie, met een door twee Fokker jagers begeleidde bommenwerper, was eigenlijk bij voorbaat tot mislukken gedoemd, omdat de Duitse Luftwaffe met z'n Messerschmidts oppermachtig was in de lucht. Toch wisten de vliegtuigen de brug te bereiken.


Twee bommen werden afgeworpen. De ene miste doel en belandde in de rivier, de tweede raakte een pilaar van de brug, maar explodeerde niet. Het toestel en één van de Fokkers werd direct daarna neergehaald. De bemanningen overleefden het niet.


Eén van de jagers wist nog terug te komen op Schiphol. Namens de Koninklijke Luchtmacht wordt er een krans gelegd door een kolonel en er vliegen, afhankelijk van het weer, twee historische vliegtuigen over.


Door groep 8 van de Julianaschool uit Dubbeldam wordt er een bijdrage geleverd aan de herdenking. De herdenking start om 13:00 uur bij de Rijksstraatweg 160.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...