Dordrecht, Netherlands

Maandag landelijke luchtalarm-test ondanks oorlog Oekraïne

Luchtalarm
De veiligheidsregio laat weten dat de maandelijkse landelijke sirenetest maandag gewoon doorgaat, ondanks de oorlog die momenteel in Oekraïne heerst. De overheid kondigt vanwege de oorlog de test extra aan, om onrust te voorkomen.
Jordy Nijenhuis | 5 maart 2022 12:30 | Aangepast op 5 maart 2022 12:30
De sirenes worden op iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. “Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden. Wanneer de sirenes langer en meerdere malen

achter elkaar loeien, is er sprake van alarm,” aldus de veiligheidsregio. Mensen moeten dan direct naar binnen, deuren en ramen sluiten en elektronische ventilatie uitzetten. Via radio of tv van regionale calamiteitenzenders wordt meer informatie gegeven. Klachten over het niet horen van sirenes kunnen worden gemeld bij de regionale brandweer.
In heel Nederland staan 4278 sirenes die getest zullen worden. 

Lees ook

Dordtpas niet geraakt door failissement Groupcard

Het faillissement van Groupcard zet menig gemeente in op stelten, maar Dordrecht lijkt er vooral met...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Rick is gek op zijn klassieke Maserati: 'Ik ga er ook mee naar de supermarkt'

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Nepagent (22) aangehouden in Zwijndrecht: 'Melden helpt dus'

De politie heeft dinsdag een nepagent opgepakt in Zwijndrecht. De 22-jarige man uit de Hoeksche Waar...

Zon en hoge temperaturen in aantocht: 'Houdt mogelijk 2 weken aan'

Klaar met de constante afwisseling van je zonnebril en je paraplu vanwege het wisselvallig weer? Dan...

Regenboogpad Papendrecht opnieuw beklad: 'Onbegrijpelijk'

Het regenboogpad aan de kruising van de Veerweg met de Vondellaan in Papendrecht is opnieuw doelwit ...