gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

44a8875826f49ef457f92e8e047d5aaf

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna twee jaar. Van vroeg in de ochtend tot laat in de avond hangt de geur van vlees in en om het huis. “Mijn vrouw krijgt er migraine van,” vertelt Maarten Feenstra.

Rijnmond | Erik van Krimpen |  | Aangepast op
Het geduld van de buurt is op, ze willen dat de geuroverlast van een nabijgelegen vleesverwerker eindelijk stopt. Maarten Feenstra is één van die bewoners. "Bijna twee jaar geleden begon het. Zo lang zijn we al bezig om een oplossing te krijgen", verzucht hij.

"Gisteren was de stankoverlast echt heel extreem. Maandag trouwens ook. En gisterenochtend ontplofte het in de buurtapp." Hoe de geur het beste te omschrijven is? "Wij noemen het gegrilde worst. En gegrilde worst is op zich helemaal niet verkeerd. Maar niet vanaf 07:00 uur 's ochtends tot 21:00 uur 's avonds."

In gesprek
De geuroverlast is afkomstig van het bedrijf DeliBarn, dat vlees verwarmt in de fabriek. Eerst heette het bedrijf What's Cooking?

Feenstra vertelt dat er al meermaals gesprekken met het bedrijf zijn geweest over de geuroverlast. "In februari 2025 hebben de bewoners een gesprek gehad met het bedrijf. Toen zijn er op een gegeven moment filters geplaatst. Er werd toen verzocht om voorlopig even geen contact met DCMR op te nemen. Omdat het bedrijf aangaf het probleem serieus te willen oplossen, gingen wij daarin mee."

Maar de geuroverlast is nog altijd niet weg. "Wij hebben het gevoel dat we heel de tijd aan het lijntje gehouden worden", zegt Feenstra. Milieudienst DCMR bevestigt dat er woensdag, de dag waarop de lucht volgens Feenstra "extreem" was, meldingen zijn gemaakt van geuroverlast rondom de Ringdijk.

Filters maandelijks vervangen
Wilco Poppeliers, fabrieksdirecteur van DeliBarn in Ridderkerk, zegt dat er met man en macht wordt gewerkt aan een oplossing tegen de geuroverlast. "Twee jaar geleden zijn we gaan grillen. Tegen de geuroverlast hebben wij toen maatregelen getroffen. Die waren niet voldoende", begint hij.

Toen na een rustige periode de klachten woensdag weer binnenstroomden, heeft Poppeliers naar eigen zeggen direct actie ondernomen. "Wij hebben nieuwe filters besteld, die hebben een levertijd van drie weken. Eerst vervingen wij die vier keer per jaar, maar die gaan we voortaan maandelijks vervangen. Ook hebben we gelijk gekeken naar de programma's van onze oven. Maandag komt de leverancier daar ook naar kijken."

Volgens Poppeliers was niet elke klacht gegrond. "In de tijd dat we hier zitten hebben we ook twee keer een klacht gehad, toen wij niet draaiden. Dat wil niet zeggen dat wij geen overlast geven, maar er zit hier ook een notenbrander in de buurt." Hij gaat verder: "We zijn nu bezig met de puntjes op de i om de geuroverlast tegen te gaan. Ik zit op alles te wachten behalve ellende."

Deze publicatie verscheen ook bij onze mediapartner Rijnmond

Lees meer over:

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.