Dordrecht, Netherlands

Maatschappelijke dienstplicht kan ook bij reddingsbrigade

Het voldoen van de maatschappelijke dienstplicht kan bij verschillende maatschappelijke organisaties, zoals de Dordtse Reddingsbrigade.
Leo Roubos | 11 januari 2019 16:46 | Aangepast op 11 januari 2019 16:46
De maatschappelijke dienstplicht werd nog niet zo heel lang geleden ingevoerd door het kabinet en gaat eind van dit jaar officieel van start. De Dordtse Reddingsbrigade (DRB) is een van de organisaties die zich ervoor hadden aangemeld onder het motto ‘Reddingsbrigade, een ervaring voor het leven’.


Zo’n 20 leerlingen van het Insula College hebben zich aangemeld bij de DRB. Deze keer begeleiden ze de Aqua Games, waar kinderen uit groep 6 tot en met 8 van Dordtse basisscholen meedoen.


Een van de activiteiten die de jongeren met de maatschappelijke dienstplicht doen bij de DRB is het behalen van het EHBO-diploma. De leerlingen vinden de dienstplicht nuttig.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Dordrecht int nu zelf afvalboetes en grijpt in één maand al 50 keer in

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascalle van Werkhoven | 17 jun 2025 10:00

Lees ook

Een kostenpost van zeven ton, deze club heeft nieuwe kleedkamers nodig

De vervanging van de sterk verouderde kleedkamers van voetbalvereniging Sliedrecht gaat naar schatti...

Zwembad en sterrenwacht niet wegbezuinigd: ‘De opluchting is heel groot’

Zwembad De Dubbel en Sterrenwacht Mercurius kunnen ‘gewoon’ doorgaan. Het bad en observatorium stond...

Succesvolle veiligheidscampagne: inwoners melden vaker verdachte zaken

De campagne 'Samen voor een veilige buurt' heeft in Molenlanden zichtbaar resultaat opgeleverd. Volg...

Gastgezinnen helpen straatkittens aan een baasje: ‘Een goede start’

Een moederpoes die onlangs op straat is bevallen van vijf kittens, wordt met haar kroost opgevangen ...

Snelle actie brengt nieuwe buurtAED in Hendrik-Ido-Ambacht tot stand

In slechts 70 minuten had de buurt het benodigde bedrag ingezameld en nu hangt er bij appartementenc...

Beter sociaal plan voor werknemers Fokker: 'Staking heeft effect gehad'

Het Papendrechtse GKN Fokker heeft met de vakbonden een overeenkomst bereikt over een beter sociaal ...