gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maatschappelijke organisaties kijken uit naar nieuwe plek: keihard nodig

5a6dd7590b3167c9e0e2283a3760b77b

Meerdere maatschappelijke organisaties in Ridderkerk krijgen een gezamenlijke plek aan de Havenstraat 53. Hierdoor hopen de partijen makkelijker samen te kunnen werken en efficiënter gebruik te maken van de ruimte die ze krijgen.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep | Megan de Groot |  | Aangepast op
Elke ochtend staat er buiten een enorme rij voor de voedselbank in Ridderkerk. De organisatie begon in 2013 in het pand waar ze nu zitten, maar merkten al snel dat de locatie wat beperkingen met zich meebrengt. Miriam Renzen, voorzitter van het bestuur, vertelt dat het simpelweg erg druk is en ze niet de ruimte hebben om efficiënt met deze drukte om te gaan. “Op dit moment huren we overal opslagruimte om onze spullen kwijt te kunnen”, legt ze uit.

Ook vertelt Renzen al zes jaar bezig te zijn met het zoeken van een nieuwe locatie, maar tot voor kort nog zonder succes. “Er was eerst sprake van een andere locatie, toen ging dat weer niet door”, aldus Renzen. “We begonnen de moed op te geven.”

Nu is het eindelijk zo ver: een nieuwe locatie voor onder andere de voedselbank. Renzen noemt het een fantastische oplossing. “We hebben goed aan kunnen geven waar we willen zitten en welke ruimte we nodig hebben”, vertelt ze. “Ik heb het idee dat we serieus genomen worden.”

Samenwerken
De voedselbank is niet de enige maatschappelijke partij waar Renzen actief is in Ridderkerk. Ze is ook voorzitter van stichting Beter Voor Elkaar, waaronder de kledingbank, de speelgoedbank en de fietsbank vallen. Naast de organisaties van Renzen zullen ook de stichtingen Jong Vermogen, Diakonale Projecten Ridderkerkse Kerken en Facet verhuizen naar de Havenstraat.


De organisaties die zich gaan vestigen in de Havenstraat werken nu al graag samen, maar zullen dit in het nieuwe pand een stuk makkelijker kunnen doen. Renzen denkt dat doorverwijzingen een stuk efficiënter zullen gaan. “Nu zeg je 'Joh, ga naar stichting Facet' en die zit dan heel ergens anders. Dan kan je zeggen ‘Drie kamers verder zit Facet, loop maar even daar naar toe.'" Ze vult aan: “Als iedereen weet wat zijn taken zijn als organisatie, kan je heel goed samenwerken.”

Voordat de organisaties zich kunnen vestigen aan de Havenstraat, moet het pand eerst gerenoveerd worden. Om het gebouw te renoveren, moet een investering van 4,6 miljoen euro gedaan worden. De gemeenteraad van Ridderkerk neemt donderdag een definitief besluit over deze investering.

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

Lees ook

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.