gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Makkelie scheidsrechter op WK Rusland

Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie geselecteerd als Video Assitant Referee(VAR) voor het aankomende WK voetbal in Rusland, zo meldt de KNVB.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Fantastisch nieuws voor mij persoonlijk en ook voor de KNVB", geeft Makkelie aan tegenover de KNVB. "Dit is een beloning voor alle inspanningen die de KNVB als pionier op dit gebied heeft verricht."

De scheidsrechter heeft al eerder met een Video Assitant Referee samengewerkt in het KNVB bekertoernooi en is al vanaf het begin betrokken geweest bij het uitrollen van de videoarbitrage in het (inter)nationale voetbal. Bij de eerste test van de FIFA, tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tussen Italië en Frankrijk, had Makkelie ook al de rol van videoscheidsrechter. Bjorn Kuipers was destijds de arbiter op het veld.


Makkelie is onderdeel van team van dertien VAR’s vanuit heel de wereld. Zij zullen de scheidsrechters tijdens het eindtoernooi bijstaan met het maken van de beslissingen.

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.