gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die vader doodstak definitief niet naar gevangenis

Het Openbaar Ministerie gaat niet in beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de zaak van Danny B. Hij hoeft nu definitief niet meer terug naar de gevangenis. Dat meldt RTV Rijnmond

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar van 44 stak vorig jaar zijn vader dood in de kelder van zijn woning aan de Suikerstraat in Dordrecht. De officier van justitie eiste vijf jaar cel en tbs, maar de rechtbank legde op 3 oktober alleen tbs op.

In tegenstelling tot de officier van justitie oordeelde de rechtbank dat de man op het moment van zijn daad volledig ontoerekeningsvatbaar was en dat er daarom geen straf, maar alleen behandeling wordt opgelegd.

Dinsdagmiddag besloot het OM om niet tegen die straf in beroep te gaan. "Het belangrijkste voor ons is dat de man behandeld wordt. Ook de houding van de familie hebben wij in deze zaak meegewogen", zegt een woordvoerster.

De familie zei tijdens de rechtszaak dat de dader eigenlijk het slachtoffer was. Toen de rechter het vonnis in Dordrecht uitsprak, reageerden familie en vrienden met applaus en tranen van blijdschap.

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.