gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die vader doodstak definitief niet naar gevangenis

Het Openbaar Ministerie gaat niet in beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de zaak van Danny B. Hij hoeft nu definitief niet meer terug naar de gevangenis. Dat meldt RTV Rijnmond

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar van 44 stak vorig jaar zijn vader dood in de kelder van zijn woning aan de Suikerstraat in Dordrecht. De officier van justitie eiste vijf jaar cel en tbs, maar de rechtbank legde op 3 oktober alleen tbs op.

In tegenstelling tot de officier van justitie oordeelde de rechtbank dat de man op het moment van zijn daad volledig ontoerekeningsvatbaar was en dat er daarom geen straf, maar alleen behandeling wordt opgelegd.

Dinsdagmiddag besloot het OM om niet tegen die straf in beroep te gaan. "Het belangrijkste voor ons is dat de man behandeld wordt. Ook de houding van de familie hebben wij in deze zaak meegewogen", zegt een woordvoerster.

De familie zei tijdens de rechtszaak dat de dader eigenlijk het slachtoffer was. Toen de rechter het vonnis in Dordrecht uitsprak, reageerden familie en vrienden met applaus en tranen van blijdschap.

Lees ook

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”