gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die vader doodstak definitief niet naar gevangenis

Het Openbaar Ministerie gaat niet in beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de zaak van Danny B. Hij hoeft nu definitief niet meer terug naar de gevangenis. Dat meldt RTV Rijnmond

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar van 44 stak vorig jaar zijn vader dood in de kelder van zijn woning aan de Suikerstraat in Dordrecht. De officier van justitie eiste vijf jaar cel en tbs, maar de rechtbank legde op 3 oktober alleen tbs op.

In tegenstelling tot de officier van justitie oordeelde de rechtbank dat de man op het moment van zijn daad volledig ontoerekeningsvatbaar was en dat er daarom geen straf, maar alleen behandeling wordt opgelegd.

Dinsdagmiddag besloot het OM om niet tegen die straf in beroep te gaan. "Het belangrijkste voor ons is dat de man behandeld wordt. Ook de houding van de familie hebben wij in deze zaak meegewogen", zegt een woordvoerster.

De familie zei tijdens de rechtszaak dat de dader eigenlijk het slachtoffer was. Toen de rechter het vonnis in Dordrecht uitsprak, reageerden familie en vrienden met applaus en tranen van blijdschap.

Lees ook

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

burgemeester ter illustratie AI

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.