gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die vader doodstak definitief niet naar gevangenis

Het Openbaar Ministerie gaat niet in beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de zaak van Danny B. Hij hoeft nu definitief niet meer terug naar de gevangenis. Dat meldt RTV Rijnmond

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar van 44 stak vorig jaar zijn vader dood in de kelder van zijn woning aan de Suikerstraat in Dordrecht. De officier van justitie eiste vijf jaar cel en tbs, maar de rechtbank legde op 3 oktober alleen tbs op.

In tegenstelling tot de officier van justitie oordeelde de rechtbank dat de man op het moment van zijn daad volledig ontoerekeningsvatbaar was en dat er daarom geen straf, maar alleen behandeling wordt opgelegd.

Dinsdagmiddag besloot het OM om niet tegen die straf in beroep te gaan. "Het belangrijkste voor ons is dat de man behandeld wordt. Ook de houding van de familie hebben wij in deze zaak meegewogen", zegt een woordvoerster.

De familie zei tijdens de rechtszaak dat de dader eigenlijk het slachtoffer was. Toen de rechter het vonnis in Dordrecht uitsprak, reageerden familie en vrienden met applaus en tranen van blijdschap.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.