gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die vader doodstak niet naar gevangenis

De  44-jarige man die vorig jaar zijn vader heeft doodgestoken, krijgt geen celstraf. De rechter zei vanmiddag dat de Dordtenaar ontoerekeningsvatbaar is. Wel heeft hij tbs gekregen, omdat hij behandeld moet worden aan zijn psychische stoornis. Dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 44-jarige man die vorig jaar zijn vader heeft doodgestoken, krijgt geen celstraf. De rechter zei vanmiddag dat de Dordtenaar ontoerekeningsvatbaar is. Wel heeft hij tbs gekregen, omdat hij behandeld moet worden aan zijn psychische stoornis. Dat meldt RTV Rijnmond. Justitie had vijf jaar cel en tbs geëist. De rechtbank ging daar niet in mee, omdat uit onderzoek is gebleken dat de man psychisch geen controle had over zichzelf.

Danny B. stak zijn 71-jarige vader vorig jaar oktober dood in een kelderbox in de Suikerstraat. Hij stak hem met een schroevendraaier en een priem in zijn borst.

Tijdens een eerste zitting zei B. heel erg spijt te hebben van zijn daad. Zijn vader was verslaafd aan drugs. B. kreeg daardoor regelmatig dealers aan de deur die geld wilden zien.

Familie en vrienden reageerden dinsdag opgelucht op de uitspraak. Ze huilden van blijdschap, omdat de man niet de gevangenis in moet.

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.