gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die vader doodstak niet naar gevangenis

De  44-jarige man die vorig jaar zijn vader heeft doodgestoken, krijgt geen celstraf. De rechter zei vanmiddag dat de Dordtenaar ontoerekeningsvatbaar is. Wel heeft hij tbs gekregen, omdat hij behandeld moet worden aan zijn psychische stoornis. Dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 44-jarige man die vorig jaar zijn vader heeft doodgestoken, krijgt geen celstraf. De rechter zei vanmiddag dat de Dordtenaar ontoerekeningsvatbaar is. Wel heeft hij tbs gekregen, omdat hij behandeld moet worden aan zijn psychische stoornis. Dat meldt RTV Rijnmond. Justitie had vijf jaar cel en tbs geëist. De rechtbank ging daar niet in mee, omdat uit onderzoek is gebleken dat de man psychisch geen controle had over zichzelf.

Danny B. stak zijn 71-jarige vader vorig jaar oktober dood in een kelderbox in de Suikerstraat. Hij stak hem met een schroevendraaier en een priem in zijn borst.

Tijdens een eerste zitting zei B. heel erg spijt te hebben van zijn daad. Zijn vader was verslaafd aan drugs. B. kreeg daardoor regelmatig dealers aan de deur die geld wilden zien.

Familie en vrienden reageerden dinsdag opgelucht op de uitspraak. Ze huilden van blijdschap, omdat de man niet de gevangenis in moet.

Lees ook

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.