gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man met een Missie vandaag in Op Pad met Ad

5b46bddedec936f7baffed516f485216

Presentator Ad van den Herik heeft deze vrijdag in een nieuwe aflevering van het programma 'Op Pad Met Ad' een ontmoeting met een man met een missie: Tony Bruys. De 70-jarige Dordtenaar heeft als grote doel de de bedrijventerreinen op het eiland van Dordt tot de schoonste van Nederland te maken. De grote vraag is of hem dat gaat lukken...

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tony Bruys is een bekende verschijning op de verschillende bedrijventerreinen in Dordrecht, waar bij samen met drie andere vrijwilligers, zogenaamde 'doorpakkers', al jaren driemaal in de week zwerfafval verzamelt. Ook op het Leerpark, specifiek langs de 'snoep-route' van de Plus-supermarkt naar de verschillende scholen.

Tony was 35 jaar grafisch ontwerper bij Hotelplan, dat kort nadat het werd overgenomen door OAD in 2013 failliet ging. Midden in de crisistijd kwam hij op straat te staan, hij werd eerst hoofdredacteur bij de wijkkrant in Wielwijk en startte vijf jaar geleden een Business-to-Business krant, waarvan er inmiddels 5000 per maand worden gedrukt. In dit krantje kan hij zijn twee passies uitleven: bedrijven met elkaar verbinden en Dordt schoner maken.

Opruimen geeft Tony een goed gevoel, hij wil graag laten zien wat schoon betekent en gaat daarover met niemand in discussie. Moet je net Ad hebben, die juist wil weten of hij niet gewoon de puinruimer is van scholieren met een verkeerde mentaliteit.

Uiteindelijk komt natuurlijk ook de kernvraag aan de orde: gaat Tony Bruys zijn grote doel halen. Kijk voor het antwoord deze vrijdag vanaf 18.00 uur op TV Dordrecht of ons YouTube-kanaal naar een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad', naar de ontmoeting van Ad van den Herik met de 'Dordtse Robin Hood van het zwerfafval'.

Lees ook

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.