gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man na hoger beroep maanden de cel in voor overval op Marco Boogers

7b575051f59a4ee42a6c2cb4174f3cc9.jpg

Rotterdammer Elton G. is in hoger beroep veroordeeld tot 30 maanden cel, waarvan 10 voorwaardelijk. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor de gewelddadige overval op Marco Boogers en zijn vrouw, waarbij een duur horloge van het merk Rolex werd buitgemaakt. Ook moet hij een schadevergoeding betalen aan Boogers en zijn vrouw.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De gedachten van Marco Boogers en zijn vrouw Patricia zullen nog wel eens afdwalen naar die bewuste avond in augustus 2020. Na een avond weg werden zij met veel geweld beroofd. De twee daders gingen er met een Rolex vandoor. Op het moment van de beroving was Boogers nog herstellende van een operatie, waardoor verzet er niet in zat voor de oud-prof van FC Dordrecht, RKC en West Ham United.

Een jaar geleden leek het er nog op dat G. vrijuit zou gaan. Hij werd vrijgesproken voor de roofoverval, maar kreeg zes weken gevangenisstraf voor verboden bezit van munitie en politie-goederen. De uitspraak wekte verbazing vanwege de hoeveelheid bewijslast tegen de verdachte. Boogers en zijn vrouw lieten het er na de overval niet bij zitten en werkten samen met een rechercheur om bewijsmateriaal te verzamelen.

De verzamelde camerabeelden en getuigenissen waren in combinatie met politiegegevens over de auto van de verdachte voldoende reden voor het Openbaar Ministerie om in hoger beroep te gaan. De auto van G. was voor de overval op weg naar Dordrecht en reed daarna weer terug naar Rotterdam. Ook werd onder de auto van Boogers een tracker gevonden met daarop het DNA van de persoon die samen met G. gezien was.

Tegen de rechter vertelde G. dat hij de desbetreffende auto verhuurde en zijn gsm daarin had laten liggen. De rechter ging daar niet in mee en veroordeelde G. voor 30 maanden cel, waarvan 10 maanden voorwaardelijk. Naast G. is er nog een verdachte aangehouden, maar die is wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Toch houdt de familie Boogers volgens hun advocaat nog steeds hoop op een veroordeling, maar dat zal alleen lukken als G. uit de school klapt.

Lees ook

DSC_4780.JPG

Kuijt ziet FC Dordrecht winnen met contractnieuws op komst: ‘De pen ligt klaar’

Het is niet meer de vraag of, maar wanneer Dirk Kuijt zijn contractverlenging bij FC Dordrecht aankondigt. Het nieuws hing al wekenlang (en eigenlijk al langer) in de lucht, maar na de 1-0 zege op ADO Den Haag geeft hij aan dat het officiële bericht niet lang meer op zich laat wachten.

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”