gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man opgepakt met loktelefoon

De politie heeft in Dordrecht een man opgepakt die een smartphone had gestolen in Amsterdam. Dat gebeurde tijdens Koningsnacht. Een speciaal zakkenrollersteam pakte in de hoofdstad nog meer mensen op. Ze zitten allemaal vast.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gestolen smartphone is een loktelefoon van de politie. Het toestel geeft constant zijn locatie door. Ook als hij wordt uitgezet. Ook maakt hij automatisch selfies zonder dat de dief dat doorheeft. De politie zette in Amsterdam vier van deze geprepareerde toestellen in.

De vijf mannen die zijn aangehouden komen uit Algerije, Tjechië, Libië en Amsterdam. De jongste is 16, de oudste 27. Ze zijn allemaal binnen enkele uren na de diefstal opgepakt.

De mannen zijn bekenden van de politie. Ze zijn allemaal al eens opgepakt voor diefstal en zakkenrollerij. Ze zouden niet met elkaar hebben samengewerkt.

Lees ook

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.