Dordrecht, Netherlands

Man verschanst zich uren op dak

Na een vechtpartij verstopte een man zich urenlang voor de politie op daken van huizen aan de Varkenmarkt. Het kostte een politie-onderhandelaar veel moeite hem naar beneden te praten.
Gert van der Steen | 9 maart 2020 12:30 | Aangepast op 9 maart 2020 12:30
Rond half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag vond op straat een vechtpartij plaats. Toen de politie daarbij verscheen vluchtte één van de vechtersbazen de daken op de Varkenmarkt op.

De politie schakelde een onderhandelaar in en de brandweer met een hoogwerker, want de voortvluchtige man was duidelijk niet van plan om vrijwillig naar beneden te komen. Er werd bovendien een speciaal luchtkussen aangevoerd om de man in geval van nood te kunnen opvangen. Ook werd de politiehelicopter ingeschakeld.

Na enkele uren besloot de man dan toch maar naar beneden te komen. Met de hoogwerker werd hij weer op de begane grond gezet. En natuurlijk aangehouden voor het veroorzaken van een gevaarlijke situatie.

Ondertussen had hij wel aan verschillende daken flinke schade aangebracht. Die schade is met een drone opgenomen en wordt door dakdekkers gerepareerd.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...

Indrukwekkend superjacht op wielen naar volgende bestemming

Het duurt nog een jaar of twee voordat superjacht Y729 kan varen, maar de plaatjes van de immense bo...

Brand in huis na aansteken open haard

In een huis aan de P.C. Hooftlaan in Papendrecht heeft maandagavond brand gewoed. Bij het aansteken ...

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: aannemer doet aangifte

Het aannemingsbedrijf dat betrokken is bij de bouw van het Dordthuis heeft aangifte gedaan van inbra...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...