gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man verschanst zich uren op dak

43e79236923343019bf43cd4e4bdf260

Na een vechtpartij verstopte een man zich urenlang voor de politie op daken van huizen aan de Varkenmarkt. Het kostte een politie-onderhandelaar veel moeite hem naar beneden te praten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rond half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag vond op straat een vechtpartij plaats. Toen de politie daarbij verscheen vluchtte één van de vechtersbazen de daken op de Varkenmarkt op.

De politie schakelde een onderhandelaar in en de brandweer met een hoogwerker, want de voortvluchtige man was duidelijk niet van plan om vrijwillig naar beneden te komen. Er werd bovendien een speciaal luchtkussen aangevoerd om de man in geval van nood te kunnen opvangen. Ook werd de politiehelicopter ingeschakeld.

Na enkele uren besloot de man dan toch maar naar beneden te komen. Met de hoogwerker werd hij weer op de begane grond gezet. En natuurlijk aangehouden voor het veroorzaken van een gevaarlijke situatie.

Ondertussen had hij wel aan verschillende daken flinke schade aangebracht. Die schade is met een drone opgenomen en wordt door dakdekkers gerepareerd.

Lees ook

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.