gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man verschanst zich uren op dak

43e79236923343019bf43cd4e4bdf260

Na een vechtpartij verstopte een man zich urenlang voor de politie op daken van huizen aan de Varkenmarkt. Het kostte een politie-onderhandelaar veel moeite hem naar beneden te praten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rond half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag vond op straat een vechtpartij plaats. Toen de politie daarbij verscheen vluchtte één van de vechtersbazen de daken op de Varkenmarkt op.

De politie schakelde een onderhandelaar in en de brandweer met een hoogwerker, want de voortvluchtige man was duidelijk niet van plan om vrijwillig naar beneden te komen. Er werd bovendien een speciaal luchtkussen aangevoerd om de man in geval van nood te kunnen opvangen. Ook werd de politiehelicopter ingeschakeld.

Na enkele uren besloot de man dan toch maar naar beneden te komen. Met de hoogwerker werd hij weer op de begane grond gezet. En natuurlijk aangehouden voor het veroorzaken van een gevaarlijke situatie.

Ondertussen had hij wel aan verschillende daken flinke schade aangebracht. Die schade is met een drone opgenomen en wordt door dakdekkers gerepareerd.

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.