gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mantelzorgers komen tot rust tijdens verwenochtend

384823d8dc46c550e2fc59f81b813d17

Mantelzorgers konden zich lekker laten vertroetelen bij wijkcentrum Koloriet. Zo waren er handmassages, manicures en werd er henna gezet.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Vrijdag was het de laatste dag van de verwenweek voor mantelzorgers in de stad. De hele week konden mantelzorgers een moment rust pakken van het harde werk dat zij doen. Zo konden ze zelf verzorgingsproducten maken, schilderen en mozaïeken.

Voor MEE Mantelzorg is het normaal dat mantelzorgers een week in het jaar in de spotlights staan. “Het is heel belangrijk dat er mantelzorgers zijn”, vertelt Saziye Kemaldar. “Zij doen meer dan wij kunnen bieden als thuiszorg.”

Dursel Buyukodabasi organiseert al zes jaar een activiteit voor de mantelzorgers. Vorig jaar heeft zij een High Tea georganiseerd maar dit liep minder goed dan de massages en de manicure. Daarom heeft ze dit jaar samen met Saziye Kemaldar de verwenochtend weer geregeld. “Mantelzorgers verdienen het om verwend te worden”, vertelt Dursel. &frags=pl%2Cwn

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.