gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mantelzorgers versieren verrassingsdoosje

16519957202ef50bce2be8beb5bfbbe3

Lekker knutselen en gezellig kletsen met andere mantelzorgers. Dit kon donderdagmiddag bij Trefpunt De Nieuwe Stoof. Mantelzorgers kregen een houten doosje en glimmende steentjes en konden aan de slag.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ina de Jong organiseerde het mozaïeken bij het trefpunt. Dit doet ze al zes jaar tijdens de verwenweek voor mantelzorgers. “De zorg die de mantelzorgers iedere dag leveren is erg zwaar”, legt Ina uit waarom ze dit belangrijk vindt.

Willy Wisse is een van de mantelzorgers die aanschoof bij de activiteit. Zij zorgde vijf jaar lang voor haar vader. Na het overlijden heeft ze niet stilgezeten. Nu zorgt ze voor haar buurvrouw en voor haar zus. Daarnaast is ze vrijwilliger in het ziekenhuis.

“Het is klasse wat ze allemaal doen met de verwenweek", vertelt Willy. "Kan je niet omdat je iemand moet verzorgen of onverwacht ziek wordt. Dan kan je altijd op een andere dag meedoen."&frags=pl%2Cwn

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.