Dordrecht, Netherlands

Marathon voor tweede Babyhuis levert zo'n 44.000 euro op

Bijna 44.000 euro, dat heeft de marathon voor het tweede Babyhuis, dat komt in Schiedam, opgebracht. 42 mensen renden zondag van het Babyhuis in Dordrecht naar de nieuwe locatie.
Petra Scheurwater | 16 september 2019 16:17 | Aangepast op 16 september 2019 16:17
Het Babyhuis organiseert en biedt opvang, zorg en begeleiding aan kwetsbare (aanstaande) moeders om hen te ondersteunen bij het moederschap. Volgens Muller is het slagingspercentage van het Babyhuis 92 procent. "Van de 150 moeders die wij hebben opgevangen, wonen er 138 zelfstandig met hun baby.”

In Dordrecht komen wekelijkse meerdere aanvragen binnen voor moeders en baby’s uit Rotterdam-Rijnmond. Om hen een huis te bieden opent de tweede vestiging op 1 oktober in Schiedam.

In Schiedam hoopt de stichting binnen drie jaar onafhankelijk te zijn van donaties en serviceclubs, omdat dan – net als in Dordrecht is gelukt – het Babyhuis op gemeentelijke financiering kan draaien.


"Dit is fantastisch in eerste plaats voor het kind en de moeder", ziet wethouder Peter Heijkoop de meerwaarde van het Babyhuis. "Maar eigenlijk ook voor de hele samenleving: een uithuisplaatsing is enorm traumatisch, de hechting wordt verstoord en dat brengt heel veel ellende met zich mee. Dus het is heel mooi, betekenisvol werk dat zij hier verrichten."

Ook in Leiden komt er een vestiging van het Babyhuis, die moet in de loop van 2020 de deuren open.

Lees ook

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...