gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maritieme topregio wordt duurzaam

Bedrijven in de maritieme sector zijn al volop bezig met ontwikkelingen die passen binnen een circulaire economie. Dat is een economie die is gebaseerd op hergebruik van materialen. Cirkellab onderzocht de initiatieven en heeft een overzicht overhandigd aan portefeuillehouders van de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het actie-onderzoek Circulaire Kansen in de Maritieme Topregio is afgesloten met pitches van elf bedrijven die al zo ver zijn dat hun toepassingen daadwerkelijk kunnen worden uitgevoerd. Het gaat onder meer om hergebruik van afgeschreven schepen en het gebruik van baggerslib voor bouwmaterialen. In Dordrecht wordt binnenkort een soort robotbootje getest die het water zuivert van plastic afval en tegelijk de watertemperatuur meet.

Portefeuillehouders Anouk van Eekeren en Hans Tanis roepen bedrijven op om hun kennis te delen en anderen te inspireren. Ze willen dat bedrijven gewoon beginnen.

Het onderzoek is uitgevoerd op verzoek van de Drechtsteden. Die wil weten aan wat voor toepassingen wordt gewerkt in de maritieme sector en hoeveel kans van slagen die hebben. Cirkellab, dat bestaat uit deskundigen over circulaire toepassingen, gaat de projecten volgen om te voorkomen dat het alleen bij ideeën blijft.

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

Heel holland bakt ASz

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

hardslopen hitte Pexels

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.