gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maritieme topregio wordt duurzaam

Bedrijven in de maritieme sector zijn al volop bezig met ontwikkelingen die passen binnen een circulaire economie. Dat is een economie die is gebaseerd op hergebruik van materialen. Cirkellab onderzocht de initiatieven en heeft een overzicht overhandigd aan portefeuillehouders van de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het actie-onderzoek Circulaire Kansen in de Maritieme Topregio is afgesloten met pitches van elf bedrijven die al zo ver zijn dat hun toepassingen daadwerkelijk kunnen worden uitgevoerd. Het gaat onder meer om hergebruik van afgeschreven schepen en het gebruik van baggerslib voor bouwmaterialen. In Dordrecht wordt binnenkort een soort robotbootje getest die het water zuivert van plastic afval en tegelijk de watertemperatuur meet.

Portefeuillehouders Anouk van Eekeren en Hans Tanis roepen bedrijven op om hun kennis te delen en anderen te inspireren. Ze willen dat bedrijven gewoon beginnen.

Het onderzoek is uitgevoerd op verzoek van de Drechtsteden. Die wil weten aan wat voor toepassingen wordt gewerkt in de maritieme sector en hoeveel kans van slagen die hebben. Cirkellab, dat bestaat uit deskundigen over circulaire toepassingen, gaat de projecten volgen om te voorkomen dat het alleen bij ideeën blijft.

Lees ook

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.