gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maritieme topregio wordt duurzaam

Bedrijven in de maritieme sector zijn al volop bezig met ontwikkelingen die passen binnen een circulaire economie. Dat is een economie die is gebaseerd op hergebruik van materialen. Cirkellab onderzocht de initiatieven en heeft een overzicht overhandigd aan portefeuillehouders van de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het actie-onderzoek Circulaire Kansen in de Maritieme Topregio is afgesloten met pitches van elf bedrijven die al zo ver zijn dat hun toepassingen daadwerkelijk kunnen worden uitgevoerd. Het gaat onder meer om hergebruik van afgeschreven schepen en het gebruik van baggerslib voor bouwmaterialen. In Dordrecht wordt binnenkort een soort robotbootje getest die het water zuivert van plastic afval en tegelijk de watertemperatuur meet.

Portefeuillehouders Anouk van Eekeren en Hans Tanis roepen bedrijven op om hun kennis te delen en anderen te inspireren. Ze willen dat bedrijven gewoon beginnen.

Het onderzoek is uitgevoerd op verzoek van de Drechtsteden. Die wil weten aan wat voor toepassingen wordt gewerkt in de maritieme sector en hoeveel kans van slagen die hebben. Cirkellab, dat bestaat uit deskundigen over circulaire toepassingen, gaat de projecten volgen om te voorkomen dat het alleen bij ideeën blijft.

Lees ook

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.