gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maritieme topregio wordt duurzaam

Bedrijven in de maritieme sector zijn al volop bezig met ontwikkelingen die passen binnen een circulaire economie. Dat is een economie die is gebaseerd op hergebruik van materialen. Cirkellab onderzocht de initiatieven en heeft een overzicht overhandigd aan portefeuillehouders van de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het actie-onderzoek Circulaire Kansen in de Maritieme Topregio is afgesloten met pitches van elf bedrijven die al zo ver zijn dat hun toepassingen daadwerkelijk kunnen worden uitgevoerd. Het gaat onder meer om hergebruik van afgeschreven schepen en het gebruik van baggerslib voor bouwmaterialen. In Dordrecht wordt binnenkort een soort robotbootje getest die het water zuivert van plastic afval en tegelijk de watertemperatuur meet.

Portefeuillehouders Anouk van Eekeren en Hans Tanis roepen bedrijven op om hun kennis te delen en anderen te inspireren. Ze willen dat bedrijven gewoon beginnen.

Het onderzoek is uitgevoerd op verzoek van de Drechtsteden. Die wil weten aan wat voor toepassingen wordt gewerkt in de maritieme sector en hoeveel kans van slagen die hebben. Cirkellab, dat bestaat uit deskundigen over circulaire toepassingen, gaat de projecten volgen om te voorkomen dat het alleen bij ideeën blijft.

Lees ook

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.