gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maritieme topregio wordt duurzaam

Bedrijven in de maritieme sector zijn al volop bezig met ontwikkelingen die passen binnen een circulaire economie. Dat is een economie die is gebaseerd op hergebruik van materialen. Cirkellab onderzocht de initiatieven en heeft een overzicht overhandigd aan portefeuillehouders van de Drechtsteden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het actie-onderzoek Circulaire Kansen in de Maritieme Topregio is afgesloten met pitches van elf bedrijven die al zo ver zijn dat hun toepassingen daadwerkelijk kunnen worden uitgevoerd. Het gaat onder meer om hergebruik van afgeschreven schepen en het gebruik van baggerslib voor bouwmaterialen. In Dordrecht wordt binnenkort een soort robotbootje getest die het water zuivert van plastic afval en tegelijk de watertemperatuur meet.

Portefeuillehouders Anouk van Eekeren en Hans Tanis roepen bedrijven op om hun kennis te delen en anderen te inspireren. Ze willen dat bedrijven gewoon beginnen.

Het onderzoek is uitgevoerd op verzoek van de Drechtsteden. Die wil weten aan wat voor toepassingen wordt gewerkt in de maritieme sector en hoeveel kans van slagen die hebben. Cirkellab, dat bestaat uit deskundigen over circulaire toepassingen, gaat de projecten volgen om te voorkomen dat het alleen bij ideeën blijft.

Lees ook

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.