gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marot nieuwe aanwinst voor Stichting de Binnenvaart

8817fac5611396fccf8ee6d023c97399

De Marot is aangekomen op z’n nieuwe ligplaats in Dordrecht. Het schip, een zogenoemde Franse motor, is aangekocht door de Vereniging De Binnenvaart en gaat voorlopig fungeren als uitbreiding van het binnenvaartmuseum.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De vereniging wilde niet dat het schip na 65 jaar beroepsvaart onder de slopershamer komt: “Het is een historisch schip, één van de in totaal 120 die er gebouwd zijn”, zegt Jos Hubens, ambassadeur van de Binnenvaart.

Het binnenvaartmuseum, dat ligt aan de Dordtse Stadswerven, bestaat nu nog uit de historische duwboot René Siegfried en een LASH-bak, een enorme drijvende container. De Marot komt daar nu bij.

In de nabije toekomst moet het schip onderdeel worden van Leefwerf De Biesbosch. Dit is een plan, waarbij ‘varend erfgoed’ wordt afgemeerd in de oude insteekhaven van de Stadswerven, die dan ook een soort museum wordt.

“Na de Tweede Wereldoorlog speelden de Franse motoren een grote rol in de wederopbouw van West-Europa”, weet Hubens, “ze zijn gebouwd in de VS en Canada en maakten deel uit van de Marshall-hulp.”

De Marot is de tweede aanwinst van Vereniging De Binnenvaart in korte tijd. Op 4 juli kocht De Binnenvaart al de Veerdienst 3 van de gemeente Dordrecht aan. Dat schip wordt verhuurd voor feesten en uitjes.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.