gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marot nieuwe aanwinst voor Stichting de Binnenvaart

8817fac5611396fccf8ee6d023c97399

De Marot is aangekomen op z’n nieuwe ligplaats in Dordrecht. Het schip, een zogenoemde Franse motor, is aangekocht door de Vereniging De Binnenvaart en gaat voorlopig fungeren als uitbreiding van het binnenvaartmuseum.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De vereniging wilde niet dat het schip na 65 jaar beroepsvaart onder de slopershamer komt: “Het is een historisch schip, één van de in totaal 120 die er gebouwd zijn”, zegt Jos Hubens, ambassadeur van de Binnenvaart.

Het binnenvaartmuseum, dat ligt aan de Dordtse Stadswerven, bestaat nu nog uit de historische duwboot René Siegfried en een LASH-bak, een enorme drijvende container. De Marot komt daar nu bij.

In de nabije toekomst moet het schip onderdeel worden van Leefwerf De Biesbosch. Dit is een plan, waarbij ‘varend erfgoed’ wordt afgemeerd in de oude insteekhaven van de Stadswerven, die dan ook een soort museum wordt.

“Na de Tweede Wereldoorlog speelden de Franse motoren een grote rol in de wederopbouw van West-Europa”, weet Hubens, “ze zijn gebouwd in de VS en Canada en maakten deel uit van de Marshall-hulp.”

De Marot is de tweede aanwinst van Vereniging De Binnenvaart in korte tijd. Op 4 juli kocht De Binnenvaart al de Veerdienst 3 van de gemeente Dordrecht aan. Dat schip wordt verhuurd voor feesten en uitjes.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?