gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marot nieuwe aanwinst voor Stichting de Binnenvaart

8817fac5611396fccf8ee6d023c97399

De Marot is aangekomen op z’n nieuwe ligplaats in Dordrecht. Het schip, een zogenoemde Franse motor, is aangekocht door de Vereniging De Binnenvaart en gaat voorlopig fungeren als uitbreiding van het binnenvaartmuseum.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De vereniging wilde niet dat het schip na 65 jaar beroepsvaart onder de slopershamer komt: “Het is een historisch schip, één van de in totaal 120 die er gebouwd zijn”, zegt Jos Hubens, ambassadeur van de Binnenvaart.

Het binnenvaartmuseum, dat ligt aan de Dordtse Stadswerven, bestaat nu nog uit de historische duwboot René Siegfried en een LASH-bak, een enorme drijvende container. De Marot komt daar nu bij.

In de nabije toekomst moet het schip onderdeel worden van Leefwerf De Biesbosch. Dit is een plan, waarbij ‘varend erfgoed’ wordt afgemeerd in de oude insteekhaven van de Stadswerven, die dan ook een soort museum wordt.

“Na de Tweede Wereldoorlog speelden de Franse motoren een grote rol in de wederopbouw van West-Europa”, weet Hubens, “ze zijn gebouwd in de VS en Canada en maakten deel uit van de Marshall-hulp.”

De Marot is de tweede aanwinst van Vereniging De Binnenvaart in korte tijd. Op 4 juli kocht De Binnenvaart al de Veerdienst 3 van de gemeente Dordrecht aan. Dat schip wordt verhuurd voor feesten en uitjes.

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.