gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marot nieuwe aanwinst voor Stichting de Binnenvaart

8817fac5611396fccf8ee6d023c97399

De Marot is aangekomen op z’n nieuwe ligplaats in Dordrecht. Het schip, een zogenoemde Franse motor, is aangekocht door de Vereniging De Binnenvaart en gaat voorlopig fungeren als uitbreiding van het binnenvaartmuseum.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De vereniging wilde niet dat het schip na 65 jaar beroepsvaart onder de slopershamer komt: “Het is een historisch schip, één van de in totaal 120 die er gebouwd zijn”, zegt Jos Hubens, ambassadeur van de Binnenvaart.

Het binnenvaartmuseum, dat ligt aan de Dordtse Stadswerven, bestaat nu nog uit de historische duwboot René Siegfried en een LASH-bak, een enorme drijvende container. De Marot komt daar nu bij.

In de nabije toekomst moet het schip onderdeel worden van Leefwerf De Biesbosch. Dit is een plan, waarbij ‘varend erfgoed’ wordt afgemeerd in de oude insteekhaven van de Stadswerven, die dan ook een soort museum wordt.

“Na de Tweede Wereldoorlog speelden de Franse motoren een grote rol in de wederopbouw van West-Europa”, weet Hubens, “ze zijn gebouwd in de VS en Canada en maakten deel uit van de Marshall-hulp.”

De Marot is de tweede aanwinst van Vereniging De Binnenvaart in korte tijd. Op 4 juli kocht De Binnenvaart al de Veerdienst 3 van de gemeente Dordrecht aan. Dat schip wordt verhuurd voor feesten en uitjes.

Lees ook

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

rijkswaterstaatstijnvanbreda

Bruggebouw van 400 ton geplaatst: 'Dit hebben we met elkaar voor elkaar gekregen'

Hoe krijg je een bruggebouw van zo’n 400 ton op een veilige manier bevestigd aan de Papendrechtsebrug? Een knap staaltje precisiewerk, dat centimeter voor centimeter is berekend en voorbereid. Dinsdag was het zover. Tot op het laatste moment was het voor werkvoorbereider Stijn van Breda een spannende gebeurtenis.

dagvaarding chemours

Stichting naar rechter om PFAS-vervuiling Chemours: ‘Veel mensen maken zich zorgen’

Stichting PFAS Vrij Green Claim start een civiele procedure tegen Chemours. De stichting wil de chemiegigant aansprakelijk stellen voor de PFAS-vervuiling in de omgeving van de fabriek, een einde aan verdere uitstoot en een financiële compensatieregeling.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.