Dordrecht, Netherlands

Medewerkers Chemours gaan weer aan het werk na akkoord over nieuwe cao

Vakbond FNV en de directie van Chemours in Dordrecht hebben vrijdag een akkoord bereikt over een nieuwe cao. Die gaat gelden voor een groot deel van de werknemers. Ze gaan er in twee jaar structureel 3,9% op vooruit.
Jordy Nijenhuis | 5 oktober 2019 19:55 | Aangepast op 5 oktober 2019 19:55
Daarmee zijn de stakingen bij de fabriek voorbij. Werknemers van het chemiebedrijf in Dordrecht staakten sinds vorige week vrijdag. De oude cao liep enkele maanden geleden af. Chemours deed een nieuw uiterste voorstel, maar dat werd door de leden afgewezen. Bij Chemours werken ongeveer 500 mensen. Daarvan vallen er 350 onder de cao.

"Het is jammer dat staken nodig was, maar medewerkers krijgen nu tenminste een fatsoenlijk deel van de winst", zegt een woordvoerder van FNV.


Verhoging
Naast de structurele loonsverhoging van 3,9% in twee jaar, krijgen de werknemers een automatische prijscompensatie van zo'n 3,1%. Zo gaan ze er structureel 7% op vooruit.


Er zijn ook nieuwe afspraken gemaakt om tot een regeling voor oudere medewerkers te komen. Die wordt de komende tijd verder uitgewerkt. Verder is er overeenstemming over geboorteverlof en over zogeheten ontwikkelingsplannen.


De medewerkers van Chemours gaan nu weer aan het werk.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Onderzoek wijst uit: PFAS-stof TFA zit hier niet meer in de bodem dan op andere plekken

Deze streek heeft niet meer trifluorazijnzuur (TFA) in de bodem en het water dan andere delen van Ne...

Deze wijk krijgt er bijna 40 sociale huurwoningen bij: 'Duurzaam, comfortabel en toegankelijk'

Wielwijk krijgt er 39 sociale huurwoningen bij. De bouw is woensdag officieel van start gegaan aan d...

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...

Gedetineerde steelt hart van gevangenismedewerker: onmiddellijk ontslag

Een medewerker van de gevangenis in Dordrecht is vorige maand ontslagen vanwege een relatie met een ...

Reis mee naar een niet bestaande planeet: 'Ik wil mensen laten nadenken over de toekomst'

Zijn we bang voor de toekomst en hoe gaat die eruit zien? Het zijn de vragen die kunstenaar Evelien ...

Prijs voor Van Drunen, die Verstappen verslaat op Sportgala: ‘Heel speciaal’

De prijzenkast van Lotte van Drunen blijft zich maar vullen. Het Sliedrechtse motorcrosstalent werd ...