Dordrecht, Netherlands

Medewerkers Chemours gaan weer aan het werk na akkoord over nieuwe cao

Vakbond FNV en de directie van Chemours in Dordrecht hebben vrijdag een akkoord bereikt over een nieuwe cao. Die gaat gelden voor een groot deel van de werknemers. Ze gaan er in twee jaar structureel 3,9% op vooruit.
Jordy Nijenhuis | 5 oktober 2019 19:55 | Aangepast op 5 oktober 2019 19:55
Daarmee zijn de stakingen bij de fabriek voorbij. Werknemers van het chemiebedrijf in Dordrecht staakten sinds vorige week vrijdag. De oude cao liep enkele maanden geleden af. Chemours deed een nieuw uiterste voorstel, maar dat werd door de leden afgewezen. Bij Chemours werken ongeveer 500 mensen. Daarvan vallen er 350 onder de cao.

"Het is jammer dat staken nodig was, maar medewerkers krijgen nu tenminste een fatsoenlijk deel van de winst", zegt een woordvoerder van FNV.


Verhoging
Naast de structurele loonsverhoging van 3,9% in twee jaar, krijgen de werknemers een automatische prijscompensatie van zo'n 3,1%. Zo gaan ze er structureel 7% op vooruit.


Er zijn ook nieuwe afspraken gemaakt om tot een regeling voor oudere medewerkers te komen. Die wordt de komende tijd verder uitgewerkt. Verder is er overeenstemming over geboorteverlof en over zogeheten ontwikkelingsplannen.


De medewerkers van Chemours gaan nu weer aan het werk.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...