Dordrecht, Netherlands

Medewerkers Dordtse Poorten ontslagen door 'onacceptabel gedrag'

De gevangenis Dordtse Poorten heeft per direct twee ingehuurde medewerkers op straat gezet. De medewerkers zouden beide de regels van de Penitentiaire Inrichting niet hebben nageleefd. Het gaat om drugssmokkel en een verder gaande relatie.
Isabel Pijnappels | 18 januari 2021 14:01 | Aangepast op 18 januari 2021 14:01
Voordat je de gevangenis in of uit kan, moet je altijd door een toegangscontrole. Hier wordt dan gecontroleerd of je geen verboden spullen bij hebt. Christa Lemmen, woordvoerder van de gevangenis, vertelt dat door doortastend werk van de complexbeveiligers bij een uitzendkracht contrabande is gevonden. Het zou gaan om drugs die mogelijk bedoeld waren voor een gedetineerden. De medewerker is direct overgedragen aan de politie. Ook is er aangifte gedaan en loopt er een strafrechtelijk onderzoek.

De woordvoerder laat weten dat veiligheid voorop staat in de gevangenis. “Dit wil je gewoon niet in de PI. In het belang van gedetineerden, medewerkers en samenleving wordt contrabande op geen enkel beding getolereerd.”

Los van de smokkelzaak is er nog een andere medewerkster op staande voet ontslagen. PI Dordrecht constateerde een relatie tussen een medewerkster van het cateringbedrijf en een gedetineerde. De relatie zou verder gaan dan een professionele relatie. Wat de relatie inhield kan de voorlichter niet vertellen, het zou gaan om persoonlijk contact. “Een relatie tussen een gedetineerde en een werknemer is normaal, dat kan ook niet anders. Maar als er gevoel bij komt, moet dit direct worden aangegeven en zeker niet verder uitmonden tot persoonlijk contact.”

 “Verder gaande relaties tussen (ingehuurd) personeel en gedetineerden zijn absoluut onacceptabel en kunnen de veiligheid van de inrichting schaden,” zegt Christa Lemmen.

Lees ook

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...

Wat doe je bij een overstroming of brand? Kinderen leren het op deze plek

Leerpark Dordrecht krijgt binnenkort een gloednieuwe Risk Factory: een belevingscentrum voor kindere...

Poetsdoek in oven veroorzaakt brand in huis

In een huis aan de Torenstraat in Dordrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag brand uitgebroke...