gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MedicPlanner-app op proef in ASz

79349462af90d62c3f32c7956fda345c

Deze maand doet het Albert Schweitzerziekenhuis een proef met een app om invalpersoneel te vinden voor de Spoedeisende Hulp en de Intensive Care.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op deze afdelingen zijn de personeelstekorten bij uitstek voelbaar, net zoals trouwens in andere Nederlandse ziekenhuizen.

Een rooster opstellen is in de zorg toch al complex. Om invallers te vinden is nog veel moeilijker. Dat wordt nog lastiger omdat het contact vaak via verschillende bureaus verloopt. Daarom wordt aan freelancers gevraagd een profiel te maken, waarin hun competenties en beschikbaarheid zijn opgenomen. De app zoekt dan naar matches voor opengevallen diensten.

Daarbij kan rechtstreeks met deze mensen contact worden gelegd en dat scheelt veel tijd. De app zou vanaf maart 2019 hiervoor beschikbaar moeten zijn.

Maar eerst wordt deze intern geëvalueerd. Daarvoor wordt ook aan het vaste personeel gevraagd een profiel op te stellen, compleet met vakanties en dergelijke. De app wordt dan ook geschikt om niet alleen openstaande diensten in te vullen, maar ook om het totale rooster op te stellen. 

Intensivist (IC-specialist) Michael Frank werkt de MedicPlanner uit. Als de proef goed verloopt kan het programma direct worden uitgebreid naar andere afdelingen, maar zeker ook naar andere ziekenhuizen. Hij vertelt dat er ook al een soortgelijke app in gebruik is tussen IC-afdelingen van ziekenhuizen in de regio om te kunnen aangeven in welk ziekenhuis er nog IC-bedden beschikbaar zijn.
Foto: Frederike Slieker

Lees ook

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.