gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MedicPlanner-app op proef in ASz

79349462af90d62c3f32c7956fda345c

Deze maand doet het Albert Schweitzerziekenhuis een proef met een app om invalpersoneel te vinden voor de Spoedeisende Hulp en de Intensive Care.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op deze afdelingen zijn de personeelstekorten bij uitstek voelbaar, net zoals trouwens in andere Nederlandse ziekenhuizen.

Een rooster opstellen is in de zorg toch al complex. Om invallers te vinden is nog veel moeilijker. Dat wordt nog lastiger omdat het contact vaak via verschillende bureaus verloopt. Daarom wordt aan freelancers gevraagd een profiel te maken, waarin hun competenties en beschikbaarheid zijn opgenomen. De app zoekt dan naar matches voor opengevallen diensten.

Daarbij kan rechtstreeks met deze mensen contact worden gelegd en dat scheelt veel tijd. De app zou vanaf maart 2019 hiervoor beschikbaar moeten zijn.

Maar eerst wordt deze intern geëvalueerd. Daarvoor wordt ook aan het vaste personeel gevraagd een profiel op te stellen, compleet met vakanties en dergelijke. De app wordt dan ook geschikt om niet alleen openstaande diensten in te vullen, maar ook om het totale rooster op te stellen. 

Intensivist (IC-specialist) Michael Frank werkt de MedicPlanner uit. Als de proef goed verloopt kan het programma direct worden uitgebreid naar andere afdelingen, maar zeker ook naar andere ziekenhuizen. Hij vertelt dat er ook al een soortgelijke app in gebruik is tussen IC-afdelingen van ziekenhuizen in de regio om te kunnen aangeven in welk ziekenhuis er nog IC-bedden beschikbaar zijn.
Foto: Frederike Slieker

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.