gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MedicPlanner-app op proef in ASz

79349462af90d62c3f32c7956fda345c

Deze maand doet het Albert Schweitzerziekenhuis een proef met een app om invalpersoneel te vinden voor de Spoedeisende Hulp en de Intensive Care.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op deze afdelingen zijn de personeelstekorten bij uitstek voelbaar, net zoals trouwens in andere Nederlandse ziekenhuizen.

Een rooster opstellen is in de zorg toch al complex. Om invallers te vinden is nog veel moeilijker. Dat wordt nog lastiger omdat het contact vaak via verschillende bureaus verloopt. Daarom wordt aan freelancers gevraagd een profiel te maken, waarin hun competenties en beschikbaarheid zijn opgenomen. De app zoekt dan naar matches voor opengevallen diensten.

Daarbij kan rechtstreeks met deze mensen contact worden gelegd en dat scheelt veel tijd. De app zou vanaf maart 2019 hiervoor beschikbaar moeten zijn.

Maar eerst wordt deze intern geëvalueerd. Daarvoor wordt ook aan het vaste personeel gevraagd een profiel op te stellen, compleet met vakanties en dergelijke. De app wordt dan ook geschikt om niet alleen openstaande diensten in te vullen, maar ook om het totale rooster op te stellen. 

Intensivist (IC-specialist) Michael Frank werkt de MedicPlanner uit. Als de proef goed verloopt kan het programma direct worden uitgebreid naar andere afdelingen, maar zeker ook naar andere ziekenhuizen. Hij vertelt dat er ook al een soortgelijke app in gebruik is tussen IC-afdelingen van ziekenhuizen in de regio om te kunnen aangeven in welk ziekenhuis er nog IC-bedden beschikbaar zijn.
Foto: Frederike Slieker

Lees ook

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.