gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MedicPlanner-app op proef in ASz

79349462af90d62c3f32c7956fda345c

Deze maand doet het Albert Schweitzerziekenhuis een proef met een app om invalpersoneel te vinden voor de Spoedeisende Hulp en de Intensive Care.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op deze afdelingen zijn de personeelstekorten bij uitstek voelbaar, net zoals trouwens in andere Nederlandse ziekenhuizen.

Een rooster opstellen is in de zorg toch al complex. Om invallers te vinden is nog veel moeilijker. Dat wordt nog lastiger omdat het contact vaak via verschillende bureaus verloopt. Daarom wordt aan freelancers gevraagd een profiel te maken, waarin hun competenties en beschikbaarheid zijn opgenomen. De app zoekt dan naar matches voor opengevallen diensten.

Daarbij kan rechtstreeks met deze mensen contact worden gelegd en dat scheelt veel tijd. De app zou vanaf maart 2019 hiervoor beschikbaar moeten zijn.

Maar eerst wordt deze intern geëvalueerd. Daarvoor wordt ook aan het vaste personeel gevraagd een profiel op te stellen, compleet met vakanties en dergelijke. De app wordt dan ook geschikt om niet alleen openstaande diensten in te vullen, maar ook om het totale rooster op te stellen. 

Intensivist (IC-specialist) Michael Frank werkt de MedicPlanner uit. Als de proef goed verloopt kan het programma direct worden uitgebreid naar andere afdelingen, maar zeker ook naar andere ziekenhuizen. Hij vertelt dat er ook al een soortgelijke app in gebruik is tussen IC-afdelingen van ziekenhuizen in de regio om te kunnen aangeven in welk ziekenhuis er nog IC-bedden beschikbaar zijn.
Foto: Frederike Slieker

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.