gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Medisch Museum sluit

Het Nationaal Medisch Museum sluit in april de deur. Het wordt te druk. Er is geen tijd meer om bezoekers voldoende aandacht te geven. Maar de collectie gaat niet verloren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Echtpaar John en Evelien Verwijs vertrekken met hun museum uit het pand tegenover het stadhuis. Voortaan wordt de collectie geëxposeerd in plaatsen waar ook een medische opleiding is gevestigd. Studenten leggen dan aan bezoekers uit hoe een ingreep verloopt. Zo doen ze ervaring op die ze later nodig hebben als ze met patiënten gesprekken voeren. Want het museum heeft niet alleen spullen van vroeger, maar ook het nieuwste van het nieuwste. De expositie zal enkele maanden in dezelfde plaats te zien blijven.

Het museum gaat dus niet dicht, omdat er te weinig bezoekers komen. “Bezoekers hebben aandacht nodig”, zegt John Verwijs, “er komen er nu teveel, waardoor we niet meer die kwaliteit kunnen bieden die we willen.” Hij probeert de succesfactor van het museum op papier te krijgen, zodat straks de expositie dezelfde aantrekkingskracht heeft als het museum nu.

Niet alleen het museum vertrekt. Ook John en Evelien Verwijs verlaten Dordrecht. Ze gaan wonen in Zeeland. “Ik ben geboren op één van de duizenden eilanden in de Filipijnen”, zegt John, “Het is een langgekoesterde wens om weer in de buurt van de zee te zijn. In Zeeland wonen we straks 200 meter van het strand.”

Lees ook

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.