gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Medisch Museum sluit

Het Nationaal Medisch Museum sluit in april de deur. Het wordt te druk. Er is geen tijd meer om bezoekers voldoende aandacht te geven. Maar de collectie gaat niet verloren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Echtpaar John en Evelien Verwijs vertrekken met hun museum uit het pand tegenover het stadhuis. Voortaan wordt de collectie geëxposeerd in plaatsen waar ook een medische opleiding is gevestigd. Studenten leggen dan aan bezoekers uit hoe een ingreep verloopt. Zo doen ze ervaring op die ze later nodig hebben als ze met patiënten gesprekken voeren. Want het museum heeft niet alleen spullen van vroeger, maar ook het nieuwste van het nieuwste. De expositie zal enkele maanden in dezelfde plaats te zien blijven.

Het museum gaat dus niet dicht, omdat er te weinig bezoekers komen. “Bezoekers hebben aandacht nodig”, zegt John Verwijs, “er komen er nu teveel, waardoor we niet meer die kwaliteit kunnen bieden die we willen.” Hij probeert de succesfactor van het museum op papier te krijgen, zodat straks de expositie dezelfde aantrekkingskracht heeft als het museum nu.

Niet alleen het museum vertrekt. Ook John en Evelien Verwijs verlaten Dordrecht. Ze gaan wonen in Zeeland. “Ik ben geboren op één van de duizenden eilanden in de Filipijnen”, zegt John, “Het is een langgekoesterde wens om weer in de buurt van de zee te zijn. In Zeeland wonen we straks 200 meter van het strand.”

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.