gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Medisch Museum sluit

Het Nationaal Medisch Museum sluit in april de deur. Het wordt te druk. Er is geen tijd meer om bezoekers voldoende aandacht te geven. Maar de collectie gaat niet verloren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Echtpaar John en Evelien Verwijs vertrekken met hun museum uit het pand tegenover het stadhuis. Voortaan wordt de collectie geëxposeerd in plaatsen waar ook een medische opleiding is gevestigd. Studenten leggen dan aan bezoekers uit hoe een ingreep verloopt. Zo doen ze ervaring op die ze later nodig hebben als ze met patiënten gesprekken voeren. Want het museum heeft niet alleen spullen van vroeger, maar ook het nieuwste van het nieuwste. De expositie zal enkele maanden in dezelfde plaats te zien blijven.

Het museum gaat dus niet dicht, omdat er te weinig bezoekers komen. “Bezoekers hebben aandacht nodig”, zegt John Verwijs, “er komen er nu teveel, waardoor we niet meer die kwaliteit kunnen bieden die we willen.” Hij probeert de succesfactor van het museum op papier te krijgen, zodat straks de expositie dezelfde aantrekkingskracht heeft als het museum nu.

Niet alleen het museum vertrekt. Ook John en Evelien Verwijs verlaten Dordrecht. Ze gaan wonen in Zeeland. “Ik ben geboren op één van de duizenden eilanden in de Filipijnen”, zegt John, “Het is een langgekoesterde wens om weer in de buurt van de zee te zijn. In Zeeland wonen we straks 200 meter van het strand.”

Lees ook

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.