gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Medisch Museum sluit

Het Nationaal Medisch Museum sluit in april de deur. Het wordt te druk. Er is geen tijd meer om bezoekers voldoende aandacht te geven. Maar de collectie gaat niet verloren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Echtpaar John en Evelien Verwijs vertrekken met hun museum uit het pand tegenover het stadhuis. Voortaan wordt de collectie geëxposeerd in plaatsen waar ook een medische opleiding is gevestigd. Studenten leggen dan aan bezoekers uit hoe een ingreep verloopt. Zo doen ze ervaring op die ze later nodig hebben als ze met patiënten gesprekken voeren. Want het museum heeft niet alleen spullen van vroeger, maar ook het nieuwste van het nieuwste. De expositie zal enkele maanden in dezelfde plaats te zien blijven.

Het museum gaat dus niet dicht, omdat er te weinig bezoekers komen. “Bezoekers hebben aandacht nodig”, zegt John Verwijs, “er komen er nu teveel, waardoor we niet meer die kwaliteit kunnen bieden die we willen.” Hij probeert de succesfactor van het museum op papier te krijgen, zodat straks de expositie dezelfde aantrekkingskracht heeft als het museum nu.

Niet alleen het museum vertrekt. Ook John en Evelien Verwijs verlaten Dordrecht. Ze gaan wonen in Zeeland. “Ik ben geboren op één van de duizenden eilanden in de Filipijnen”, zegt John, “Het is een langgekoesterde wens om weer in de buurt van de zee te zijn. In Zeeland wonen we straks 200 meter van het strand.”

Lees ook

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.