gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Medisch Museum sluit

Het Nationaal Medisch Museum sluit in april de deur. Het wordt te druk. Er is geen tijd meer om bezoekers voldoende aandacht te geven. Maar de collectie gaat niet verloren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Echtpaar John en Evelien Verwijs vertrekken met hun museum uit het pand tegenover het stadhuis. Voortaan wordt de collectie geëxposeerd in plaatsen waar ook een medische opleiding is gevestigd. Studenten leggen dan aan bezoekers uit hoe een ingreep verloopt. Zo doen ze ervaring op die ze later nodig hebben als ze met patiënten gesprekken voeren. Want het museum heeft niet alleen spullen van vroeger, maar ook het nieuwste van het nieuwste. De expositie zal enkele maanden in dezelfde plaats te zien blijven.

Het museum gaat dus niet dicht, omdat er te weinig bezoekers komen. “Bezoekers hebben aandacht nodig”, zegt John Verwijs, “er komen er nu teveel, waardoor we niet meer die kwaliteit kunnen bieden die we willen.” Hij probeert de succesfactor van het museum op papier te krijgen, zodat straks de expositie dezelfde aantrekkingskracht heeft als het museum nu.

Niet alleen het museum vertrekt. Ook John en Evelien Verwijs verlaten Dordrecht. Ze gaan wonen in Zeeland. “Ik ben geboren op één van de duizenden eilanden in de Filipijnen”, zegt John, “Het is een langgekoesterde wens om weer in de buurt van de zee te zijn. In Zeeland wonen we straks 200 meter van het strand.”

Lees ook

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.