gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meedenken voor het Sterrenburgpark

Spelen en bewegen tussen groen en water, voor jong en oud. De gemeente wil samen met de bewoners van Sterrenburg het Sterrenburgpark inrichten om het aantrekkelijker te maken voor alle leeftijden.

Vera Willers |  | Aangepast op
De gemeente wil samen met de bewoners van Sterrenburg ideeën opdoen voor het Sterrenburgpark. Het park moet een natuurlijke speel- en beweegplek krijgen.

Iedereen kan meedenken op dinsdag 28 november in het Sterrenwiel op het Dalmeijerplein. Dan wordt er een inloopmarkt georganiseerd. Er zijn diverse stands over spelen, natuur, bewegen en gezondheid. Mensen kunnen ook meedoen aan een ontwerpsessie waarbij er meegedacht en getekend wordt aan de nieuwe speel- en beweegplek in het park. Iedereen is welkom tussen 15.30 en 19.00 uur.

De gemeente had al geld beschikbaar gesteld voor maatregelen om wateroverlast na een hevige bui tegen te gaan, maar nu zijn er ook ideeën voor de aanleg van een natuurlijke waterplek. Het is de bedoeling om na deze inloopmarkt een werkgroep op te richten om de ideeën uit te werken.

Voor meer informatie, ga naar de website van Sterrenburg.

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.