gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer aandacht voor Dupruyten

b33c7e7ec025016a892a11f7b97fe5c0

De deur open doen, een berichtje sturen of koken. Je merkt het bijna niet, maar je handen gebruik je de hele dag. Voor mensen met de ziekte van Dupuytren is dat lastig. Hun vingers trekken krom doordat er een woekering van bindweefsel in de handen plaatsvindt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat uit zich in eerste instantie door bobbelvorming. De stichting Dupuytren Nederland wil meer aandacht voor de ziekte in kwestie.

“De ziekte beperkt je in je normale motoriek en maakt het dan vaak moeilijk om dagelijkse activiteiten te kunnen uitvoeren", vertelt de Dordtse Pascalle Laban, die de ziekte heeft en bestuurslid van de stichting is. ”Het begint eerst met problemen met autorijden, maar kan uiteindelijk ertoe leiden dat je niet eens meer de muntjes uit je portemonnee kan pakken.”

1 op de 5 Nederlanders krijgt deze ziekte, maar velen komen hier vaak pas laat achter. Je merkt de ziekte vaak niet op en dan ga je pas naar de dokter als de bobbelvorming al is opgetreden.

Ze willen meer mensen informeren over de ziekte. In Capelle aan de IJssel organiseren ze op 1 april een informatieavond voor mensen die symptomen hebben van de ziekte en andere geïnteresseerden.

Een belangrijk doel voor de stichting is nu om een patiëntenvereniging op te richten. Dan kan er geld ingezameld worden en subsidies worden aangevraagd, zodat er onderzoek gedaan kan worden naar de ziekte.

Lees ook

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.