gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer aandacht voor Dupruyten

b33c7e7ec025016a892a11f7b97fe5c0

De deur open doen, een berichtje sturen of koken. Je merkt het bijna niet, maar je handen gebruik je de hele dag. Voor mensen met de ziekte van Dupuytren is dat lastig. Hun vingers trekken krom doordat er een woekering van bindweefsel in de handen plaatsvindt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat uit zich in eerste instantie door bobbelvorming. De stichting Dupuytren Nederland wil meer aandacht voor de ziekte in kwestie.

“De ziekte beperkt je in je normale motoriek en maakt het dan vaak moeilijk om dagelijkse activiteiten te kunnen uitvoeren", vertelt de Dordtse Pascalle Laban, die de ziekte heeft en bestuurslid van de stichting is. ”Het begint eerst met problemen met autorijden, maar kan uiteindelijk ertoe leiden dat je niet eens meer de muntjes uit je portemonnee kan pakken.”

1 op de 5 Nederlanders krijgt deze ziekte, maar velen komen hier vaak pas laat achter. Je merkt de ziekte vaak niet op en dan ga je pas naar de dokter als de bobbelvorming al is opgetreden.

Ze willen meer mensen informeren over de ziekte. In Capelle aan de IJssel organiseren ze op 1 april een informatieavond voor mensen die symptomen hebben van de ziekte en andere geïnteresseerden.

Een belangrijk doel voor de stichting is nu om een patiëntenvereniging op te richten. Dan kan er geld ingezameld worden en subsidies worden aangevraagd, zodat er onderzoek gedaan kan worden naar de ziekte.

Lees ook

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.