gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer aandacht voor Dupruyten

b33c7e7ec025016a892a11f7b97fe5c0

De deur open doen, een berichtje sturen of koken. Je merkt het bijna niet, maar je handen gebruik je de hele dag. Voor mensen met de ziekte van Dupuytren is dat lastig. Hun vingers trekken krom doordat er een woekering van bindweefsel in de handen plaatsvindt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat uit zich in eerste instantie door bobbelvorming. De stichting Dupuytren Nederland wil meer aandacht voor de ziekte in kwestie.

“De ziekte beperkt je in je normale motoriek en maakt het dan vaak moeilijk om dagelijkse activiteiten te kunnen uitvoeren", vertelt de Dordtse Pascalle Laban, die de ziekte heeft en bestuurslid van de stichting is. ”Het begint eerst met problemen met autorijden, maar kan uiteindelijk ertoe leiden dat je niet eens meer de muntjes uit je portemonnee kan pakken.”

1 op de 5 Nederlanders krijgt deze ziekte, maar velen komen hier vaak pas laat achter. Je merkt de ziekte vaak niet op en dan ga je pas naar de dokter als de bobbelvorming al is opgetreden.

Ze willen meer mensen informeren over de ziekte. In Capelle aan de IJssel organiseren ze op 1 april een informatieavond voor mensen die symptomen hebben van de ziekte en andere geïnteresseerden.

Een belangrijk doel voor de stichting is nu om een patiëntenvereniging op te richten. Dan kan er geld ingezameld worden en subsidies worden aangevraagd, zodat er onderzoek gedaan kan worden naar de ziekte.

Lees ook

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.