gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer afval in Stadspolders en De Hoven door proef

d7efa697f43a705c9e1c6edaedaa1e1b

In Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven zijn bij een proef meer plastic, blik en drinkpakken ingezameld. Van de bewoners heeft inmiddels 85% een bak aan huis om dit afval makkelijk te kunnen scheiden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Veel bewoners van Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven hebben sinds eind 2018 een bak thuis staan waar plastic, blik en drinkpakken kunnen worden gedeponeerd. Dit heeft opgeleverd dat er 37% meer gescheiden wordt ingezameld. In de afgelopen maanden zelfs 17.000 kilo.

Het is gebleken dat het beter scheiden niet beperk blijft tot één afvalstroom, maar dat ook de gft-bak een stuk voller zit. In de wijk werd in het eerste kwartaal van 2019 maar liefst 40.000 kilo meer gft ingezameld dan in het eerste kwartaal van 2018.

Rond de invoering van de bak waren in de wijk ook afvalcoaches actief. Astrid en André spraken bijna 1100 bewoners over het scheiden van afval. ”Het waren hele leuke gesprekken, veel mensen scheiden hun afval al heel goed.” André vult aan: “Doordat mensen de bak goed gebruiken, zijn ze soms echt verrast over de hoeveelheid plastic, blik en drinkpakken die ze in huis hebben. Het weegt niet veel, maar het neemt wel veel ruimte in beslag. De bak is voor veel mensen dan ook echt een uitkomst.”

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.