gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer afval in Stadspolders en De Hoven door proef

d7efa697f43a705c9e1c6edaedaa1e1b

In Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven zijn bij een proef meer plastic, blik en drinkpakken ingezameld. Van de bewoners heeft inmiddels 85% een bak aan huis om dit afval makkelijk te kunnen scheiden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Veel bewoners van Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven hebben sinds eind 2018 een bak thuis staan waar plastic, blik en drinkpakken kunnen worden gedeponeerd. Dit heeft opgeleverd dat er 37% meer gescheiden wordt ingezameld. In de afgelopen maanden zelfs 17.000 kilo.

Het is gebleken dat het beter scheiden niet beperk blijft tot één afvalstroom, maar dat ook de gft-bak een stuk voller zit. In de wijk werd in het eerste kwartaal van 2019 maar liefst 40.000 kilo meer gft ingezameld dan in het eerste kwartaal van 2018.

Rond de invoering van de bak waren in de wijk ook afvalcoaches actief. Astrid en André spraken bijna 1100 bewoners over het scheiden van afval. ”Het waren hele leuke gesprekken, veel mensen scheiden hun afval al heel goed.” André vult aan: “Doordat mensen de bak goed gebruiken, zijn ze soms echt verrast over de hoeveelheid plastic, blik en drinkpakken die ze in huis hebben. Het weegt niet veel, maar het neemt wel veel ruimte in beslag. De bak is voor veel mensen dan ook echt een uitkomst.”

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.