gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer afval in Stadspolders en De Hoven door proef

d7efa697f43a705c9e1c6edaedaa1e1b

In Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven zijn bij een proef meer plastic, blik en drinkpakken ingezameld. Van de bewoners heeft inmiddels 85% een bak aan huis om dit afval makkelijk te kunnen scheiden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Veel bewoners van Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven hebben sinds eind 2018 een bak thuis staan waar plastic, blik en drinkpakken kunnen worden gedeponeerd. Dit heeft opgeleverd dat er 37% meer gescheiden wordt ingezameld. In de afgelopen maanden zelfs 17.000 kilo.

Het is gebleken dat het beter scheiden niet beperk blijft tot één afvalstroom, maar dat ook de gft-bak een stuk voller zit. In de wijk werd in het eerste kwartaal van 2019 maar liefst 40.000 kilo meer gft ingezameld dan in het eerste kwartaal van 2018.

Rond de invoering van de bak waren in de wijk ook afvalcoaches actief. Astrid en André spraken bijna 1100 bewoners over het scheiden van afval. ”Het waren hele leuke gesprekken, veel mensen scheiden hun afval al heel goed.” André vult aan: “Doordat mensen de bak goed gebruiken, zijn ze soms echt verrast over de hoeveelheid plastic, blik en drinkpakken die ze in huis hebben. Het weegt niet veel, maar het neemt wel veel ruimte in beslag. De bak is voor veel mensen dan ook echt een uitkomst.”

Lees ook

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.