gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer afval in Stadspolders en De Hoven door proef

d7efa697f43a705c9e1c6edaedaa1e1b

In Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven zijn bij een proef meer plastic, blik en drinkpakken ingezameld. Van de bewoners heeft inmiddels 85% een bak aan huis om dit afval makkelijk te kunnen scheiden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Veel bewoners van Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven hebben sinds eind 2018 een bak thuis staan waar plastic, blik en drinkpakken kunnen worden gedeponeerd. Dit heeft opgeleverd dat er 37% meer gescheiden wordt ingezameld. In de afgelopen maanden zelfs 17.000 kilo.

Het is gebleken dat het beter scheiden niet beperk blijft tot één afvalstroom, maar dat ook de gft-bak een stuk voller zit. In de wijk werd in het eerste kwartaal van 2019 maar liefst 40.000 kilo meer gft ingezameld dan in het eerste kwartaal van 2018.

Rond de invoering van de bak waren in de wijk ook afvalcoaches actief. Astrid en André spraken bijna 1100 bewoners over het scheiden van afval. ”Het waren hele leuke gesprekken, veel mensen scheiden hun afval al heel goed.” André vult aan: “Doordat mensen de bak goed gebruiken, zijn ze soms echt verrast over de hoeveelheid plastic, blik en drinkpakken die ze in huis hebben. Het weegt niet veel, maar het neemt wel veel ruimte in beslag. De bak is voor veel mensen dan ook echt een uitkomst.”

Lees ook

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.