gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer afval in Stadspolders en De Hoven door proef

d7efa697f43a705c9e1c6edaedaa1e1b

In Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven zijn bij een proef meer plastic, blik en drinkpakken ingezameld. Van de bewoners heeft inmiddels 85% een bak aan huis om dit afval makkelijk te kunnen scheiden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Veel bewoners van Oudelandshoek, Visserstuin en De Hoven hebben sinds eind 2018 een bak thuis staan waar plastic, blik en drinkpakken kunnen worden gedeponeerd. Dit heeft opgeleverd dat er 37% meer gescheiden wordt ingezameld. In de afgelopen maanden zelfs 17.000 kilo.

Het is gebleken dat het beter scheiden niet beperk blijft tot één afvalstroom, maar dat ook de gft-bak een stuk voller zit. In de wijk werd in het eerste kwartaal van 2019 maar liefst 40.000 kilo meer gft ingezameld dan in het eerste kwartaal van 2018.

Rond de invoering van de bak waren in de wijk ook afvalcoaches actief. Astrid en André spraken bijna 1100 bewoners over het scheiden van afval. ”Het waren hele leuke gesprekken, veel mensen scheiden hun afval al heel goed.” André vult aan: “Doordat mensen de bak goed gebruiken, zijn ze soms echt verrast over de hoeveelheid plastic, blik en drinkpakken die ze in huis hebben. Het weegt niet veel, maar het neemt wel veel ruimte in beslag. De bak is voor veel mensen dan ook echt een uitkomst.”

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."