gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers bij evenementen

f62543001c00bb5586684e7e19c2d6c0

Door de versoepelde corona-regels kunnen er bij de Dordtse Feesten, Back to the Rivers en andere evenementen méér bezoekers worden toegelaten. “Wij zouden 250 bezoekers per keer toelaten, maar we schalen nu op naar 600 mensen”, zegt Liselotte Gatzen, namens de organisatie van Back to the Rivers.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
“We zouden zelfs nog meer mensen toe kunnen laten, maar we hebben gekozen voor een mix van zit- en staanplaatsen, waarbij mensen toch een beetje de ruimte hebben”, licht ze toe. Dordrecht telt deze zomer twee festivallocaties; de Energiekade en het Wantijpark.

Door de versoepelde maatregelen zijn er naast zitplaatsen ook staanplaatsen mogelijk. Bij een evenement met alleen vaste zitplaatsen is géén coronabewijs of iets dergelijks nodig en kan volstaan worden met 1,5 meter afstand houden.

Bij andere evenementen geldt de voorwaarde dat bezoekers naast een vooraf gereserveerd toegangskaartje een vaccinatiebewijs kunnen tonen of een negatief testbewijs of bewijs dat ze corona doorstaan hebben. De gemeente is blij met de versoepelingen van het kabinet.

Coronabewijzen kun je met de CoronaCheck-app, die sinds 24 juni beschikbaar is, laten zien bij de toegang naar het festivalterrein. Als je eenmaal op het terrein bent toegelaten, zijn een mondkapje en 1,5 meter afstand houden niet nodig. Sinds 22 juni is er bij het stadion van FC Dordrecht aan de Krommedijk 210 een gratis sneltestlocatie.

Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.