gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers bij evenementen

f62543001c00bb5586684e7e19c2d6c0

Door de versoepelde corona-regels kunnen er bij de Dordtse Feesten, Back to the Rivers en andere evenementen méér bezoekers worden toegelaten. “Wij zouden 250 bezoekers per keer toelaten, maar we schalen nu op naar 600 mensen”, zegt Liselotte Gatzen, namens de organisatie van Back to the Rivers.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
“We zouden zelfs nog meer mensen toe kunnen laten, maar we hebben gekozen voor een mix van zit- en staanplaatsen, waarbij mensen toch een beetje de ruimte hebben”, licht ze toe. Dordrecht telt deze zomer twee festivallocaties; de Energiekade en het Wantijpark.

Door de versoepelde maatregelen zijn er naast zitplaatsen ook staanplaatsen mogelijk. Bij een evenement met alleen vaste zitplaatsen is géén coronabewijs of iets dergelijks nodig en kan volstaan worden met 1,5 meter afstand houden.

Bij andere evenementen geldt de voorwaarde dat bezoekers naast een vooraf gereserveerd toegangskaartje een vaccinatiebewijs kunnen tonen of een negatief testbewijs of bewijs dat ze corona doorstaan hebben. De gemeente is blij met de versoepelingen van het kabinet.

Coronabewijzen kun je met de CoronaCheck-app, die sinds 24 juni beschikbaar is, laten zien bij de toegang naar het festivalterrein. Als je eenmaal op het terrein bent toegelaten, zijn een mondkapje en 1,5 meter afstand houden niet nodig. Sinds 22 juni is er bij het stadion van FC Dordrecht aan de Krommedijk 210 een gratis sneltestlocatie.

Lees ook

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”