gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers bij evenementen

f62543001c00bb5586684e7e19c2d6c0

Door de versoepelde corona-regels kunnen er bij de Dordtse Feesten, Back to the Rivers en andere evenementen méér bezoekers worden toegelaten. “Wij zouden 250 bezoekers per keer toelaten, maar we schalen nu op naar 600 mensen”, zegt Liselotte Gatzen, namens de organisatie van Back to the Rivers.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
“We zouden zelfs nog meer mensen toe kunnen laten, maar we hebben gekozen voor een mix van zit- en staanplaatsen, waarbij mensen toch een beetje de ruimte hebben”, licht ze toe. Dordrecht telt deze zomer twee festivallocaties; de Energiekade en het Wantijpark.

Door de versoepelde maatregelen zijn er naast zitplaatsen ook staanplaatsen mogelijk. Bij een evenement met alleen vaste zitplaatsen is géén coronabewijs of iets dergelijks nodig en kan volstaan worden met 1,5 meter afstand houden.

Bij andere evenementen geldt de voorwaarde dat bezoekers naast een vooraf gereserveerd toegangskaartje een vaccinatiebewijs kunnen tonen of een negatief testbewijs of bewijs dat ze corona doorstaan hebben. De gemeente is blij met de versoepelingen van het kabinet.

Coronabewijzen kun je met de CoronaCheck-app, die sinds 24 juni beschikbaar is, laten zien bij de toegang naar het festivalterrein. Als je eenmaal op het terrein bent toegelaten, zijn een mondkapje en 1,5 meter afstand houden niet nodig. Sinds 22 juni is er bij het stadion van FC Dordrecht aan de Krommedijk 210 een gratis sneltestlocatie.

Lees ook

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.