gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers bij evenementen

f62543001c00bb5586684e7e19c2d6c0

Door de versoepelde corona-regels kunnen er bij de Dordtse Feesten, Back to the Rivers en andere evenementen méér bezoekers worden toegelaten. “Wij zouden 250 bezoekers per keer toelaten, maar we schalen nu op naar 600 mensen”, zegt Liselotte Gatzen, namens de organisatie van Back to the Rivers.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
“We zouden zelfs nog meer mensen toe kunnen laten, maar we hebben gekozen voor een mix van zit- en staanplaatsen, waarbij mensen toch een beetje de ruimte hebben”, licht ze toe. Dordrecht telt deze zomer twee festivallocaties; de Energiekade en het Wantijpark.

Door de versoepelde maatregelen zijn er naast zitplaatsen ook staanplaatsen mogelijk. Bij een evenement met alleen vaste zitplaatsen is géén coronabewijs of iets dergelijks nodig en kan volstaan worden met 1,5 meter afstand houden.

Bij andere evenementen geldt de voorwaarde dat bezoekers naast een vooraf gereserveerd toegangskaartje een vaccinatiebewijs kunnen tonen of een negatief testbewijs of bewijs dat ze corona doorstaan hebben. De gemeente is blij met de versoepelingen van het kabinet.

Coronabewijzen kun je met de CoronaCheck-app, die sinds 24 juni beschikbaar is, laten zien bij de toegang naar het festivalterrein. Als je eenmaal op het terrein bent toegelaten, zijn een mondkapje en 1,5 meter afstand houden niet nodig. Sinds 22 juni is er bij het stadion van FC Dordrecht aan de Krommedijk 210 een gratis sneltestlocatie.

Lees ook

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.