gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers bij evenementen

f62543001c00bb5586684e7e19c2d6c0

Door de versoepelde corona-regels kunnen er bij de Dordtse Feesten, Back to the Rivers en andere evenementen méér bezoekers worden toegelaten. “Wij zouden 250 bezoekers per keer toelaten, maar we schalen nu op naar 600 mensen”, zegt Liselotte Gatzen, namens de organisatie van Back to the Rivers.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
“We zouden zelfs nog meer mensen toe kunnen laten, maar we hebben gekozen voor een mix van zit- en staanplaatsen, waarbij mensen toch een beetje de ruimte hebben”, licht ze toe. Dordrecht telt deze zomer twee festivallocaties; de Energiekade en het Wantijpark.

Door de versoepelde maatregelen zijn er naast zitplaatsen ook staanplaatsen mogelijk. Bij een evenement met alleen vaste zitplaatsen is géén coronabewijs of iets dergelijks nodig en kan volstaan worden met 1,5 meter afstand houden.

Bij andere evenementen geldt de voorwaarde dat bezoekers naast een vooraf gereserveerd toegangskaartje een vaccinatiebewijs kunnen tonen of een negatief testbewijs of bewijs dat ze corona doorstaan hebben. De gemeente is blij met de versoepelingen van het kabinet.

Coronabewijzen kun je met de CoronaCheck-app, die sinds 24 juni beschikbaar is, laten zien bij de toegang naar het festivalterrein. Als je eenmaal op het terrein bent toegelaten, zijn een mondkapje en 1,5 meter afstand houden niet nodig. Sinds 22 juni is er bij het stadion van FC Dordrecht aan de Krommedijk 210 een gratis sneltestlocatie.

Lees ook

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.