gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers dan vorig jaar bij Open Monumentendagen

65b266145f57394b9fb079b9323810a8.jpg

Dit weekend trokken de Open Monumentendagen maar liefst 30.000 bezoekers. Dat zijn maar liefst 5000 bezoekers meer dan de editie van vorig jaar. Dankzij het mooie weer konden bezoekers ook buiten al op diverse locaties genieten van de Monumentendagen. Afgelopen weekend openden in Dordrecht zo´n 60 monumenten tijdens de Open Monumentendagen, de bezoekers konden kennis opdoen over de vele monumenten in Dordrecht. Dordrecht stond daarmee wederom in de top vijf best bezochte steden. Het thema van dit jaar was het landelijke thema ‘In Europa’. Belangrijke attracties waren ook wederom dit jaar de Grote Kerk en het stadhuis. Ook organiseerde het Onderwijsmuseum educatieve rondleidingen waarbij het contrast tussen onderwijs in Nederland en in de rest van Europa aan bod kwam. Het recentelijk geopende Magazijn beleefde haar eerste Open Monumentendagen en trok veel geïnteresseerden. Ook toonden tientallen pandeigenaren en vrijwilligers vol trots hun pand en vertelden zij over de geschiedenis en toekomst van hun panden. Vanavond meer hierover in Dit Weekend in Dordt van RTV Dordrecht, dan tonen wij een item over de Open Monumentendagen.

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.