gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers dan vorig jaar bij Open Monumentendagen

65b266145f57394b9fb079b9323810a8

Dit weekend trokken de Open Monumentendagen maar liefst 30.000 bezoekers. Dat zijn maar liefst 5000 bezoekers meer dan de editie van vorig jaar. Dankzij het mooie weer konden bezoekers ook buiten al op diverse locaties genieten van de Monumentendagen. Afgelopen weekend openden in Dordrecht zo´n 60 monumenten tijdens de Open Monumentendagen, de bezoekers konden kennis opdoen over de vele monumenten in Dordrecht. Dordrecht stond daarmee wederom in de top vijf best bezochte steden. Het thema van dit jaar was het landelijke thema ‘In Europa’. Belangrijke attracties waren ook wederom dit jaar de Grote Kerk en het stadhuis. Ook organiseerde het Onderwijsmuseum educatieve rondleidingen waarbij het contrast tussen onderwijs in Nederland en in de rest van Europa aan bod kwam. Het recentelijk geopende Magazijn beleefde haar eerste Open Monumentendagen en trok veel geïnteresseerden. Ook toonden tientallen pandeigenaren en vrijwilligers vol trots hun pand en vertelden zij over de geschiedenis en toekomst van hun panden. Vanavond meer hierover in Dit Weekend in Dordt van RTV Dordrecht, dan tonen wij een item over de Open Monumentendagen.

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.