gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer bezoekers dan vorig jaar bij Open Monumentendagen

65b266145f57394b9fb079b9323810a8

Dit weekend trokken de Open Monumentendagen maar liefst 30.000 bezoekers. Dat zijn maar liefst 5000 bezoekers meer dan de editie van vorig jaar. Dankzij het mooie weer konden bezoekers ook buiten al op diverse locaties genieten van de Monumentendagen. Afgelopen weekend openden in Dordrecht zo´n 60 monumenten tijdens de Open Monumentendagen, de bezoekers konden kennis opdoen over de vele monumenten in Dordrecht. Dordrecht stond daarmee wederom in de top vijf best bezochte steden. Het thema van dit jaar was het landelijke thema ‘In Europa’. Belangrijke attracties waren ook wederom dit jaar de Grote Kerk en het stadhuis. Ook organiseerde het Onderwijsmuseum educatieve rondleidingen waarbij het contrast tussen onderwijs in Nederland en in de rest van Europa aan bod kwam. Het recentelijk geopende Magazijn beleefde haar eerste Open Monumentendagen en trok veel geïnteresseerden. Ook toonden tientallen pandeigenaren en vrijwilligers vol trots hun pand en vertelden zij over de geschiedenis en toekomst van hun panden. Vanavond meer hierover in Dit Weekend in Dordt van RTV Dordrecht, dan tonen wij een item over de Open Monumentendagen.

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.