gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer dan 1300 soorten ontdekt in Nieuwe Dordtse Biesbosch

a77666db95771089ec03643c9146d154

In de Nieuwe Dordtse Biesbosch zijn 1343 soorten dieren en planten gezien, waaronder de lepelaar en de koninginnepage. Dat blijkt uit een telling van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch en Staatsbosbeheer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het nieuwe stuk Biesbosch ligt tussen de Sliedrechtse- en Dordtse Biesbosch in. Voorheen groeiden er mais en suikerbieten. Maar nu is het een terrein met riet en water. Vogels zoals lepelaars zijn er dol op, weet boswachter Jacques van der Neut."Die beesten hadden voorheen geen plek hier. Nu zijn ze uitermate welkom."

88 waarnemers trokken er vorige week op uit met verrekijker en camera, vertelt boswachter Thomas van der Es. "We hebben eigenlijk naar alles gekeken wat bloeit, wat zoemt, wat geluid maakt en wat groeit en dat is duizend soorten week geworden: de bioblitz, een onderzoek in een bepaald gebied."

Over tien jaar kunnen de natuurliefhebbers weer gaan tellen. Van der Es: "Dan kun je zien of het aantal dat we nu hebben vooruit is gegaan, achteruit is gegaan en of er soortgroepen bij zijn gekomen of weg zijn gegaan."

In de jaren negentig ontstond het idee al om de twee delen Biesbosch aan elkaar te rijgen. Maar niet iedereen was daar even blij mee. Boeren spanden de ene procedure na de andere aan om het gebied zijn agrarische functie te laten behouden. Uiteindelijk trokken ze aan het kortste eind.

"Wij hebben land en dus inkomen moeten inleveren", zegt een boerin aan de rand van het nieuwe natuurgebied. "Maar voor de burgers is er een prachtig gebied om te recreëren bijgekomen."

Of ze zelf met haar man ook wel eens een ommetje maakt in de Nieuwe Dordtse Biesbosch? Het is er nog niet van gekomen. "Maar", belooft ze, "ik zal het proberen."

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.