gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer dan 1300 soorten ontdekt in Nieuwe Dordtse Biesbosch

a77666db95771089ec03643c9146d154

In de Nieuwe Dordtse Biesbosch zijn 1343 soorten dieren en planten gezien, waaronder de lepelaar en de koninginnepage. Dat blijkt uit een telling van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch en Staatsbosbeheer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het nieuwe stuk Biesbosch ligt tussen de Sliedrechtse- en Dordtse Biesbosch in. Voorheen groeiden er mais en suikerbieten. Maar nu is het een terrein met riet en water. Vogels zoals lepelaars zijn er dol op, weet boswachter Jacques van der Neut."Die beesten hadden voorheen geen plek hier. Nu zijn ze uitermate welkom."

88 waarnemers trokken er vorige week op uit met verrekijker en camera, vertelt boswachter Thomas van der Es. "We hebben eigenlijk naar alles gekeken wat bloeit, wat zoemt, wat geluid maakt en wat groeit en dat is duizend soorten week geworden: de bioblitz, een onderzoek in een bepaald gebied."

Over tien jaar kunnen de natuurliefhebbers weer gaan tellen. Van der Es: "Dan kun je zien of het aantal dat we nu hebben vooruit is gegaan, achteruit is gegaan en of er soortgroepen bij zijn gekomen of weg zijn gegaan."

In de jaren negentig ontstond het idee al om de twee delen Biesbosch aan elkaar te rijgen. Maar niet iedereen was daar even blij mee. Boeren spanden de ene procedure na de andere aan om het gebied zijn agrarische functie te laten behouden. Uiteindelijk trokken ze aan het kortste eind.

"Wij hebben land en dus inkomen moeten inleveren", zegt een boerin aan de rand van het nieuwe natuurgebied. "Maar voor de burgers is er een prachtig gebied om te recreëren bijgekomen."

Of ze zelf met haar man ook wel eens een ommetje maakt in de Nieuwe Dordtse Biesbosch? Het is er nog niet van gekomen. "Maar", belooft ze, "ik zal het proberen."

Lees ook

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.