gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer dan 1300 soorten ontdekt in Nieuwe Dordtse Biesbosch

a77666db95771089ec03643c9146d154

In de Nieuwe Dordtse Biesbosch zijn 1343 soorten dieren en planten gezien, waaronder de lepelaar en de koninginnepage. Dat blijkt uit een telling van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch en Staatsbosbeheer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het nieuwe stuk Biesbosch ligt tussen de Sliedrechtse- en Dordtse Biesbosch in. Voorheen groeiden er mais en suikerbieten. Maar nu is het een terrein met riet en water. Vogels zoals lepelaars zijn er dol op, weet boswachter Jacques van der Neut."Die beesten hadden voorheen geen plek hier. Nu zijn ze uitermate welkom."

88 waarnemers trokken er vorige week op uit met verrekijker en camera, vertelt boswachter Thomas van der Es. "We hebben eigenlijk naar alles gekeken wat bloeit, wat zoemt, wat geluid maakt en wat groeit en dat is duizend soorten week geworden: de bioblitz, een onderzoek in een bepaald gebied."

Over tien jaar kunnen de natuurliefhebbers weer gaan tellen. Van der Es: "Dan kun je zien of het aantal dat we nu hebben vooruit is gegaan, achteruit is gegaan en of er soortgroepen bij zijn gekomen of weg zijn gegaan."

In de jaren negentig ontstond het idee al om de twee delen Biesbosch aan elkaar te rijgen. Maar niet iedereen was daar even blij mee. Boeren spanden de ene procedure na de andere aan om het gebied zijn agrarische functie te laten behouden. Uiteindelijk trokken ze aan het kortste eind.

"Wij hebben land en dus inkomen moeten inleveren", zegt een boerin aan de rand van het nieuwe natuurgebied. "Maar voor de burgers is er een prachtig gebied om te recreëren bijgekomen."

Of ze zelf met haar man ook wel eens een ommetje maakt in de Nieuwe Dordtse Biesbosch? Het is er nog niet van gekomen. "Maar", belooft ze, "ik zal het proberen."

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.