Dordrecht, Netherlands

Meer dan 140 jaar Bosatlas te zien in het Onderwijsmuseum

In het Onderwijsmuseum is afgelopen vrijdag een nieuwe tentoonstelling geopend. In de nieuwe tentoonstelling ‘stap in de wereld van de Bosatlas’, is de geschiedenis, evolutie en invloed van het bekende schoolboek te zien.
Matthijs Meerman | 19 november 2019 12:00 | Aangepast op 19 november 2019 12:00
“De tentoonstelling is bedoeld voor iedereen die de Bosatlas gebruikt heeft of gaat gebruiken,” vertelt Stefan Vogels, educator van het Onderwijsmuseum. “Het is een echte familietentoonstelling, kinderen kunnen bijvoorbeeld hun eigen Bosatlas maken of een speurtocht doen.”

In de atlas is te zien hoe Nederland de afgelopen 140 jaar verandert is. “Als je alle Bosatlassen naast elkaar legt kan je veel ontwikkelingen zien, bijvoorbeeld als je naar snelwegen kijkt, die bestonden eerst nog niet.”

De tentoonstelling is te zien tot en met eind 2020.

Lees ook

Zondag op TV: ´Rode Lijn Dordrecht´ komt in actie voor Gaza

Verontruste Dordtenaren, maatschappelijke organisaties en vertegenwoordigers van verschillende polit...

Zo ziet de voorbereiding op het nieuwe seizoen van FC Dordrecht eruit

De oefencampagne van FC Dordrecht richting het nieuwe seizoen is bekend. De Krommedijkclub treft dri...

Meeste gemeenten hebben geen hitteplan, terwijl het alleen maar warmer wordt

Een derde van de gemeenten in deze streek heeft geen lokaal hitteplan, terwijl extreme hitte een gev...

A15 nacht dicht door werkzaamheden

De A15 van Papendrecht richting Gorinchem gaat volgende week een avond en nacht dicht. Vanwege onder...

Inbrekers op heterdaad betrapt: vuurwapen en drugs gevonden

De politie heeft donderdagochtend een 47-jarige vrouw uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 51-jarige Rotte...

Tropische temperaturen vandaag: 'Kans op onweer later vanavond en vannacht'

Puffen en zweten geblazen: vandaag beleven we de eerste officiële tropische dag van het jaar. Maar e...