gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Meer dan 4000 bezoekers voor Dordt in Cello'

ccc6c064a9b9151581da85be1142d5ff

Vijf dagen lang stond de stad afgelopen weekend in het teken van de cello. In meer dan 15 concerten stond het snaarinstrument centraal. Volgens de organisatie kwamen daar tussen de vier- en vijfduizend bezoekers op af.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Van woensdag tot zondag klonken de warme klanken in onder meer de Augustijnenkerk, het Energiehuis, de Trinitatiskapel, de Grote Kerk en diverse hofjes. Het thema was dit jaar Meester en Gezel, daarmee hoopte de organisatie een breed publiek te trekken naar de klassieke concerten.


"Het zit niet in het volume, maar het zit in het bereik", vertelt Kees Koene van Dordt in Cello. "Het feit dat we schoolkinderen bereiken, dat we ouderen bereiken en dat we andere doelgroepen bereiken. Dat zien we in het festival terug in een diversiteit van geïnteresseerden."


Of Dordt in Cello over twee jaar terug komt is nog niet helemaal zeker. Maar als het aan Kees Koene ligt luisteren we over twee jaar weer naar de klassieke tonen uit het snaarinstrument.


Lees ook

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

rampenoefening station ter illustratie

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

AI-assistent Qbuzz

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.