Dordrecht, Netherlands

'Meer dan 4000 bezoekers voor Dordt in Cello'

Vijf dagen lang stond de stad afgelopen weekend in het teken van de cello. In meer dan 15 concerten stond het snaarinstrument centraal. Volgens de organisatie kwamen daar tussen de vier- en vijfduizend bezoekers op af.
Fokko van der Straaten | 3 juni 2019 16:55 | Aangepast op 3 juni 2019 16:55
Van woensdag tot zondag klonken de warme klanken in onder meer de Augustijnenkerk, het Energiehuis, de Trinitatiskapel, de Grote Kerk en diverse hofjes. Het thema was dit jaar Meester en Gezel, daarmee hoopte de organisatie een breed publiek te trekken naar de klassieke concerten.


"Het zit niet in het volume, maar het zit in het bereik", vertelt Kees Koene van Dordt in Cello. "Het feit dat we schoolkinderen bereiken, dat we ouderen bereiken en dat we andere doelgroepen bereiken. Dat zien we in het festival terug in een diversiteit van geïnteresseerden."


Of Dordt in Cello over twee jaar terug komt is nog niet helemaal zeker. Maar als het aan Kees Koene ligt luisteren we over twee jaar weer naar de klassieke tonen uit het snaarinstrument.


Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...