gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Meer dan 4000 bezoekers voor Dordt in Cello'

ccc6c064a9b9151581da85be1142d5ff

Vijf dagen lang stond de stad afgelopen weekend in het teken van de cello. In meer dan 15 concerten stond het snaarinstrument centraal. Volgens de organisatie kwamen daar tussen de vier- en vijfduizend bezoekers op af.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Van woensdag tot zondag klonken de warme klanken in onder meer de Augustijnenkerk, het Energiehuis, de Trinitatiskapel, de Grote Kerk en diverse hofjes. Het thema was dit jaar Meester en Gezel, daarmee hoopte de organisatie een breed publiek te trekken naar de klassieke concerten.


"Het zit niet in het volume, maar het zit in het bereik", vertelt Kees Koene van Dordt in Cello. "Het feit dat we schoolkinderen bereiken, dat we ouderen bereiken en dat we andere doelgroepen bereiken. Dat zien we in het festival terug in een diversiteit van geïnteresseerden."


Of Dordt in Cello over twee jaar terug komt is nog niet helemaal zeker. Maar als het aan Kees Koene ligt luisteren we over twee jaar weer naar de klassieke tonen uit het snaarinstrument.


Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.