gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer dan vier miljoen motorvoertuigen door Kiltunnel

De Kiltunnel heeft 2016 afgesloten met een nieuw record. Er reden meer dan vier miljoen betalende motorvoertuigen door de tunnel tussen Dordrecht en 's-Gravendeel. dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De magische grens werd overschreden doordat er vorig jaar 130.000 voertuigen meer door de tunnel reden dan in 2015.

Hoewel er geen onderzoek is gedaan, vermoedt het Wegschap Tunnel Dordtse Kil dat de stijging gedeeltelijk te maken heeft met de openstelling van de A4-Zuid bij Steenbergen, in november 2014. Dat leidt ook tot meer verkeer op de A29 tussen Willemstad en het Vaanplein.

Sindsdien ziet de beheerder dat er over alle uren van de dag meer motorvoertuigen door de Kiltunnel rijden. In 2014 steeg het aantal gebruikers voor het eerst sinds jaren.

Meer verkeer zorgt ook voor een stijgend aantal verkeersproblemen op de A29. Daarom werd vorig jaar meerdere keren de Heinenoordtunnel afgesloten.

De Kiltunnel werd vorig jaar 361 uur gratis opengesteld in verband met afsluitingen van de Heinenoordtunnel. Het aantal voertuigen dat toen passeerde, is niet meegeteld.

Meer auto's betekende ook meer inkomsten. De Kiltunnel hield 1,75 miljoen euro over aan 2016. Mede daardoor hoeven de tarieven ook dit jaar niet te worden verhoogd.

Lees ook

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.