gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer dan vier miljoen motorvoertuigen door Kiltunnel

De Kiltunnel heeft 2016 afgesloten met een nieuw record. Er reden meer dan vier miljoen betalende motorvoertuigen door de tunnel tussen Dordrecht en 's-Gravendeel. dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De magische grens werd overschreden doordat er vorig jaar 130.000 voertuigen meer door de tunnel reden dan in 2015.

Hoewel er geen onderzoek is gedaan, vermoedt het Wegschap Tunnel Dordtse Kil dat de stijging gedeeltelijk te maken heeft met de openstelling van de A4-Zuid bij Steenbergen, in november 2014. Dat leidt ook tot meer verkeer op de A29 tussen Willemstad en het Vaanplein.

Sindsdien ziet de beheerder dat er over alle uren van de dag meer motorvoertuigen door de Kiltunnel rijden. In 2014 steeg het aantal gebruikers voor het eerst sinds jaren.

Meer verkeer zorgt ook voor een stijgend aantal verkeersproblemen op de A29. Daarom werd vorig jaar meerdere keren de Heinenoordtunnel afgesloten.

De Kiltunnel werd vorig jaar 361 uur gratis opengesteld in verband met afsluitingen van de Heinenoordtunnel. Het aantal voertuigen dat toen passeerde, is niet meegeteld.

Meer auto's betekende ook meer inkomsten. De Kiltunnel hield 1,75 miljoen euro over aan 2016. Mede daardoor hoeven de tarieven ook dit jaar niet te worden verhoogd.

Lees ook

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.