gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer dan vier miljoen motorvoertuigen door Kiltunnel

De Kiltunnel heeft 2016 afgesloten met een nieuw record. Er reden meer dan vier miljoen betalende motorvoertuigen door de tunnel tussen Dordrecht en 's-Gravendeel. dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De magische grens werd overschreden doordat er vorig jaar 130.000 voertuigen meer door de tunnel reden dan in 2015.

Hoewel er geen onderzoek is gedaan, vermoedt het Wegschap Tunnel Dordtse Kil dat de stijging gedeeltelijk te maken heeft met de openstelling van de A4-Zuid bij Steenbergen, in november 2014. Dat leidt ook tot meer verkeer op de A29 tussen Willemstad en het Vaanplein.

Sindsdien ziet de beheerder dat er over alle uren van de dag meer motorvoertuigen door de Kiltunnel rijden. In 2014 steeg het aantal gebruikers voor het eerst sinds jaren.

Meer verkeer zorgt ook voor een stijgend aantal verkeersproblemen op de A29. Daarom werd vorig jaar meerdere keren de Heinenoordtunnel afgesloten.

De Kiltunnel werd vorig jaar 361 uur gratis opengesteld in verband met afsluitingen van de Heinenoordtunnel. Het aantal voertuigen dat toen passeerde, is niet meegeteld.

Meer auto's betekende ook meer inkomsten. De Kiltunnel hield 1,75 miljoen euro over aan 2016. Mede daardoor hoeven de tarieven ook dit jaar niet te worden verhoogd.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.