gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer groen in de tuin? Gemeente biedt gratis advies

7f3eb9bf55dfe5eac58ea77445ba0801.jpg

Dordtenaren die meer groen in de tuin willen, kunnen sinds deze week terecht bij de Tuincoach. Dat is een gratis service van de gemeente. Groene tuinen zijn namelijk nuttig bij het opvangen van hevige regenbuien en zorgen voor koelte tijdens warme dagen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die dus bijvoorbeeld wateroverlast of te veel hitte in de tuin ervaren, kunnen aankloppen bij de Tuincoach. Want waar te beginnen? Tuincoach Caroline de Vlaam: "Ik merk dat mensen het lastig vinden om een evenwichtige keuze te maken voor hun tuin. Enerzijds willen ze een tuin die is ingericht met mooie spullen. Anderzijds vinden ze het ook belangrijk dat hij voldoende groen is om wateroverlast en hittestress tegen te gaan. Ik help graag met tips en advies."

De Tuincoach maakt samen met de tuineigenaar een plan voor de nieuwe tuin. Hierbij kan gedacht worden aan manieren om regenwater op te vangen, schaduwplekken voor warme dagen te maken en de juiste planten te kiezen die het goed doen in de tuin. Daarnaast geeft Caroline praktische tuintips die zelfs mensen zonder groene vingers op weg moeten kunnen helpen.

De gemeente hoopt met de Tuincoach te zorgen dat tuineigenaren zelf maatregelen leren nemen tegen wateroverlast en hitte. Wie hulp wil van de Tuincoach, gaat naar de website van groenblauwdordrecht.

Lees ook

plasticvanger website.png

Plasticvanger blijkt groot succes in deze haven: ‘Soms meer dan zeventig stukjes per week’

Na een half jaar van testen blijkt de plasticvanger die in de Riedijkshaven in Dordrecht ligt een groot succes. Met de vanger kan plastic afval uit het water worden gefilterd. Bovendien kan het gevangen plastic worden hergebruikt voor nieuwe producten. Dankzij de positieve resultaten mag de vanger blijven liggen.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.51.56.jpeg

Dominantie Lady Lions duurt voort: dames pakken vijfde landstitel in zeven jaar

Vijf titels in de laatste zeven jaar. De Dordtse Lady Lions zetten hun dominantie met nog eens een jaar voort in ijshockeyland. Nadat er in de halve finale werd afgerekend met de Amsterdam Tigers, werd zaterdag in de finale van de play-offs met 4-0 gewonnen van het Belgische Sharks Ladies Mechelen.

hertellen stemmen ZWI.png

Opnieuw tellen van stemmen in Zwijndrecht bevestigt eerste verkiezingsuitslag

De stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen zijn opnieuw geteld in Zwijndrecht. D66 kwam acht stemmen tekort voor een tweede zetel, dus vroegen ze een hertelling aan. De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is niet veranderd.

Burgemeester Winklerplein.png

Burgemeester Winklerplein moet aantrekkelijk en levendig centrumgebied worden

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht wordt vernieuwd. De gemeente is met verschillende partijen in gesprek over hoe deze herontwikkeling eruit gaat zien. Voor nu zijn er al tijdelijke groenvakken te zien op het plein.

wittebrugpolitie.png

Jongen (16) twee keer veroordeeld voor poging doodslag, maar niet terug de cel in

Een 16-jarige jongen uit Alblasserdam is veroordeeld voor twee pogingen tot doodslag, afpersing en openlijke geweldpleging. Die vonden plaats toen hij 14 en 15 jaar oud was. Hij trapte onder meer slachtoffers tegen hun hoofd terwijl ze al op de grond lagen en greep iemand bij de keel.

IMG_3216.JPG

Van borstelbaan tot rolpiste: skiërs en snowboarders in actie voor het goede doel

Van 12 uur ’s middags tot middernacht skiën of snowboarden voor het goede doel. In Dordrecht gebeurde dat vrijdag op de borstelbaan bij Skischool Drechtsteden én op de indoor rolpiste bij Roundhill aan de Mijlweg. In teams is in estafettevorm op beide locaties in totaal een bedrag van zo’n 16.000 euro bij elkaar gesport.