gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer groen in de tuin? Gemeente biedt gratis advies

7f3eb9bf55dfe5eac58ea77445ba0801

Dordtenaren die meer groen in de tuin willen, kunnen sinds deze week terecht bij de Tuincoach. Dat is een gratis service van de gemeente. Groene tuinen zijn namelijk nuttig bij het opvangen van hevige regenbuien en zorgen voor koelte tijdens warme dagen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die dus bijvoorbeeld wateroverlast of te veel hitte in de tuin ervaren, kunnen aankloppen bij de Tuincoach. Want waar te beginnen? Tuincoach Caroline de Vlaam: "Ik merk dat mensen het lastig vinden om een evenwichtige keuze te maken voor hun tuin. Enerzijds willen ze een tuin die is ingericht met mooie spullen. Anderzijds vinden ze het ook belangrijk dat hij voldoende groen is om wateroverlast en hittestress tegen te gaan. Ik help graag met tips en advies."

De Tuincoach maakt samen met de tuineigenaar een plan voor de nieuwe tuin. Hierbij kan gedacht worden aan manieren om regenwater op te vangen, schaduwplekken voor warme dagen te maken en de juiste planten te kiezen die het goed doen in de tuin. Daarnaast geeft Caroline praktische tuintips die zelfs mensen zonder groene vingers op weg moeten kunnen helpen.

De gemeente hoopt met de Tuincoach te zorgen dat tuineigenaren zelf maatregelen leren nemen tegen wateroverlast en hitte. Wie hulp wil van de Tuincoach, gaat naar de website van groenblauwdordrecht.

Lees ook

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.