gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer groen in de tuin? Gemeente biedt gratis advies

7f3eb9bf55dfe5eac58ea77445ba0801

Dordtenaren die meer groen in de tuin willen, kunnen sinds deze week terecht bij de Tuincoach. Dat is een gratis service van de gemeente. Groene tuinen zijn namelijk nuttig bij het opvangen van hevige regenbuien en zorgen voor koelte tijdens warme dagen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die dus bijvoorbeeld wateroverlast of te veel hitte in de tuin ervaren, kunnen aankloppen bij de Tuincoach. Want waar te beginnen? Tuincoach Caroline de Vlaam: "Ik merk dat mensen het lastig vinden om een evenwichtige keuze te maken voor hun tuin. Enerzijds willen ze een tuin die is ingericht met mooie spullen. Anderzijds vinden ze het ook belangrijk dat hij voldoende groen is om wateroverlast en hittestress tegen te gaan. Ik help graag met tips en advies."

De Tuincoach maakt samen met de tuineigenaar een plan voor de nieuwe tuin. Hierbij kan gedacht worden aan manieren om regenwater op te vangen, schaduwplekken voor warme dagen te maken en de juiste planten te kiezen die het goed doen in de tuin. Daarnaast geeft Caroline praktische tuintips die zelfs mensen zonder groene vingers op weg moeten kunnen helpen.

De gemeente hoopt met de Tuincoach te zorgen dat tuineigenaren zelf maatregelen leren nemen tegen wateroverlast en hitte. Wie hulp wil van de Tuincoach, gaat naar de website van groenblauwdordrecht.

Lees ook

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde in de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.