gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer groen in de tuin? Gemeente biedt gratis advies

7f3eb9bf55dfe5eac58ea77445ba0801

Dordtenaren die meer groen in de tuin willen, kunnen sinds deze week terecht bij de Tuincoach. Dat is een gratis service van de gemeente. Groene tuinen zijn namelijk nuttig bij het opvangen van hevige regenbuien en zorgen voor koelte tijdens warme dagen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die dus bijvoorbeeld wateroverlast of te veel hitte in de tuin ervaren, kunnen aankloppen bij de Tuincoach. Want waar te beginnen? Tuincoach Caroline de Vlaam: "Ik merk dat mensen het lastig vinden om een evenwichtige keuze te maken voor hun tuin. Enerzijds willen ze een tuin die is ingericht met mooie spullen. Anderzijds vinden ze het ook belangrijk dat hij voldoende groen is om wateroverlast en hittestress tegen te gaan. Ik help graag met tips en advies."

De Tuincoach maakt samen met de tuineigenaar een plan voor de nieuwe tuin. Hierbij kan gedacht worden aan manieren om regenwater op te vangen, schaduwplekken voor warme dagen te maken en de juiste planten te kiezen die het goed doen in de tuin. Daarnaast geeft Caroline praktische tuintips die zelfs mensen zonder groene vingers op weg moeten kunnen helpen.

De gemeente hoopt met de Tuincoach te zorgen dat tuineigenaren zelf maatregelen leren nemen tegen wateroverlast en hitte. Wie hulp wil van de Tuincoach, gaat naar de website van groenblauwdordrecht.

Lees ook

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.