gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer groen in de tuin? Gemeente biedt gratis advies

7f3eb9bf55dfe5eac58ea77445ba0801

Dordtenaren die meer groen in de tuin willen, kunnen sinds deze week terecht bij de Tuincoach. Dat is een gratis service van de gemeente. Groene tuinen zijn namelijk nuttig bij het opvangen van hevige regenbuien en zorgen voor koelte tijdens warme dagen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die dus bijvoorbeeld wateroverlast of te veel hitte in de tuin ervaren, kunnen aankloppen bij de Tuincoach. Want waar te beginnen? Tuincoach Caroline de Vlaam: "Ik merk dat mensen het lastig vinden om een evenwichtige keuze te maken voor hun tuin. Enerzijds willen ze een tuin die is ingericht met mooie spullen. Anderzijds vinden ze het ook belangrijk dat hij voldoende groen is om wateroverlast en hittestress tegen te gaan. Ik help graag met tips en advies."

De Tuincoach maakt samen met de tuineigenaar een plan voor de nieuwe tuin. Hierbij kan gedacht worden aan manieren om regenwater op te vangen, schaduwplekken voor warme dagen te maken en de juiste planten te kiezen die het goed doen in de tuin. Daarnaast geeft Caroline praktische tuintips die zelfs mensen zonder groene vingers op weg moeten kunnen helpen.

De gemeente hoopt met de Tuincoach te zorgen dat tuineigenaren zelf maatregelen leren nemen tegen wateroverlast en hitte. Wie hulp wil van de Tuincoach, gaat naar de website van groenblauwdordrecht.

Lees ook

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.