Dordrecht, Netherlands

Meer groen op Damplein

Het Damplein wordt groener, maar het aantal parkeerplaatsen blijft hetzelfde. Dat bleek maandagavond tijdens een informatie-avond in Dubbeldam.
Peter Tromp | 8 november 2016 12:32 | Aangepast op 8 november 2016 12:32
De betonnen afzettingen worden vervangen door heggen. Ook worden er grasveldjes aangelegd. Zowel parkeerplaatsen als trottoirs blijven op één niveau liggen. Voor de marktkramen verandert er niets.

Op de drukbezochte informatie-avond in de voormalige bibliotheek konden enquêteformulieren worden ingevuld. Ingediende wensen worden getoetst op haalbaarheid door een werkgroep. Het nieuwe plein wordt nu al duurder dan was gepland.

Binnenkort starten al kleine werkzaamheden op het plein. De grote herinrichting start pas na de kermis in april.

Het plein wordt veranderd, omdat omwonenden en winkeliers de omgeving aantrekkelijker willen hebben. Voorwaarden waren dat het aantal parkeerplaatsen niet zou verminderen en het geschikt moest blijven voor evenementen.


Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...