gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer kinderen op bezoek op Intensive Care

51158bc2c048f5ece9fe800e2998b76d

Op ziekenbezoek gaan in het ziekenhuis is voor veel mensen al geen prettige bezigheid. En als het erg slecht gaat met een patiënt en hij of zij zelfs op de Intensive Care (IC) belandt, kan dat voor de betrokkenen helemaal ingrijpend zijn. Maar hoe beleven kinderen dat eigenlijk? In het Albert Schweitzerziekenhuis is er voor hen speciale aandacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verpleegkundigen Annemarie de Vries en Janneke van Berkel signaleerden dat er weinig tot geen kinderen op bezoek kwamen op de afdeling voor intensieve zorg in het ziekenhuis. "De patiënt ziet er hier heel anders uit dan de kinderen gewend zijn, er zijn gewoon veel toeters en bellen", verklaart De Vries hun afwezigheid.

"We wisten ook niet zo goed hoe we er mee om moesten gaan. Konden kinderen dat nu wel hebben, of moesten we ze gewoon thuislaten?" De verpleegkundigen besloten uit te zoeken wat de invloed is van de bezoekjes (of het ontbreken daarvan) op de kinderen en de patiënten.

"Uit het onderzoek bleek dat kinderen veel meer kunnen hebben dan wij denken en dat het heel belangrijk is dat ze bij familie op bezoek komen. Maar dat een goede voorbereiding en begeleiding daarin wel belangrijk is."

Daarom hebben de twee verpleegkundigen in het Albert Schweitzer ziekenhuis een methode ontwikkeld: 'Kinderen op de IC´. Die bestaat uit verschillende onderdelen, onder andere boekjes, kleurplaten en een app. "Daarin geven we adviezen. Er staan verschillende tips per leeftijdscategorie in, wat ouders thuis al kunnen doen. Bijvoorbeeld van te voren een foto maken in het ziekenhuis en die thuis laten zien en dan uitleggen 'Zo ziet papa of mama of opa of oma er nu uit'."

Maar het belangrijkste volgens De Vries is nagaan bij het kind of er wel behoefte aan het bezoekje is. "Kinderen onder dwang hiernaartoe meenemen dat is niet de bedoeling. Ook tijdens het bezoek is het belangrijk om in de gaten te houden, wat het kind prettig vindt en tot hoever het kind wil gaan. Ik had bijvoorbeeld een keer een jongetje van 6 die bleef bij de deur staan en een meisje van 4 dat er naast ging zitten en het prima vond."

Mocht een kind tijdens een bezoek terugkrabbelen, dan is daar zelfs een oplossing voor. "We hebben een goede samenwerking met de pedagogisch medwerker van het kinderafdeling. Vinden de kinderen het hier heel spannend en willen de ouders nog even blijven dan kunnen kinderen naar de kinderafdeling en daar het spelenderwijs verwerken."

Twee jaar geleden is de afdeling met de methode aan de slag gegaan, en het resultaat? De ‘Steeds Beter Prijs 2019’ van het Albert Schweitzer ziekenhuis en het belangrijkste: "We zien veel meer kinderen op bezoek komen en we zien dat ouders geruster tijdens een bezoekje zijn, omdat wij de kinderen kunnen begeleiden. Bovendien zien we dat onze patiënten het gewoon heel fijn vinden als de kinderen op bezoek kunnen komen. Daar zie je ze wel even van opknappen."

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.