gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer kinderen op bezoek op Intensive Care

51158bc2c048f5ece9fe800e2998b76d

Op ziekenbezoek gaan in het ziekenhuis is voor veel mensen al geen prettige bezigheid. En als het erg slecht gaat met een patiënt en hij of zij zelfs op de Intensive Care (IC) belandt, kan dat voor de betrokkenen helemaal ingrijpend zijn. Maar hoe beleven kinderen dat eigenlijk? In het Albert Schweitzerziekenhuis is er voor hen speciale aandacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verpleegkundigen Annemarie de Vries en Janneke van Berkel signaleerden dat er weinig tot geen kinderen op bezoek kwamen op de afdeling voor intensieve zorg in het ziekenhuis. "De patiënt ziet er hier heel anders uit dan de kinderen gewend zijn, er zijn gewoon veel toeters en bellen", verklaart De Vries hun afwezigheid.

"We wisten ook niet zo goed hoe we er mee om moesten gaan. Konden kinderen dat nu wel hebben, of moesten we ze gewoon thuislaten?" De verpleegkundigen besloten uit te zoeken wat de invloed is van de bezoekjes (of het ontbreken daarvan) op de kinderen en de patiënten.

"Uit het onderzoek bleek dat kinderen veel meer kunnen hebben dan wij denken en dat het heel belangrijk is dat ze bij familie op bezoek komen. Maar dat een goede voorbereiding en begeleiding daarin wel belangrijk is."

Daarom hebben de twee verpleegkundigen in het Albert Schweitzer ziekenhuis een methode ontwikkeld: 'Kinderen op de IC´. Die bestaat uit verschillende onderdelen, onder andere boekjes, kleurplaten en een app. "Daarin geven we adviezen. Er staan verschillende tips per leeftijdscategorie in, wat ouders thuis al kunnen doen. Bijvoorbeeld van te voren een foto maken in het ziekenhuis en die thuis laten zien en dan uitleggen 'Zo ziet papa of mama of opa of oma er nu uit'."

Maar het belangrijkste volgens De Vries is nagaan bij het kind of er wel behoefte aan het bezoekje is. "Kinderen onder dwang hiernaartoe meenemen dat is niet de bedoeling. Ook tijdens het bezoek is het belangrijk om in de gaten te houden, wat het kind prettig vindt en tot hoever het kind wil gaan. Ik had bijvoorbeeld een keer een jongetje van 6 die bleef bij de deur staan en een meisje van 4 dat er naast ging zitten en het prima vond."

Mocht een kind tijdens een bezoek terugkrabbelen, dan is daar zelfs een oplossing voor. "We hebben een goede samenwerking met de pedagogisch medwerker van het kinderafdeling. Vinden de kinderen het hier heel spannend en willen de ouders nog even blijven dan kunnen kinderen naar de kinderafdeling en daar het spelenderwijs verwerken."

Twee jaar geleden is de afdeling met de methode aan de slag gegaan, en het resultaat? De ‘Steeds Beter Prijs 2019’ van het Albert Schweitzer ziekenhuis en het belangrijkste: "We zien veel meer kinderen op bezoek komen en we zien dat ouders geruster tijdens een bezoekje zijn, omdat wij de kinderen kunnen begeleiden. Bovendien zien we dat onze patiënten het gewoon heel fijn vinden als de kinderen op bezoek kunnen komen. Daar zie je ze wel even van opknappen."

Lees ook

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.