gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer kinderen op bezoek op Intensive Care

51158bc2c048f5ece9fe800e2998b76d

Op ziekenbezoek gaan in het ziekenhuis is voor veel mensen al geen prettige bezigheid. En als het erg slecht gaat met een patiënt en hij of zij zelfs op de Intensive Care (IC) belandt, kan dat voor de betrokkenen helemaal ingrijpend zijn. Maar hoe beleven kinderen dat eigenlijk? In het Albert Schweitzerziekenhuis is er voor hen speciale aandacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verpleegkundigen Annemarie de Vries en Janneke van Berkel signaleerden dat er weinig tot geen kinderen op bezoek kwamen op de afdeling voor intensieve zorg in het ziekenhuis. "De patiënt ziet er hier heel anders uit dan de kinderen gewend zijn, er zijn gewoon veel toeters en bellen", verklaart De Vries hun afwezigheid.

"We wisten ook niet zo goed hoe we er mee om moesten gaan. Konden kinderen dat nu wel hebben, of moesten we ze gewoon thuislaten?" De verpleegkundigen besloten uit te zoeken wat de invloed is van de bezoekjes (of het ontbreken daarvan) op de kinderen en de patiënten.

"Uit het onderzoek bleek dat kinderen veel meer kunnen hebben dan wij denken en dat het heel belangrijk is dat ze bij familie op bezoek komen. Maar dat een goede voorbereiding en begeleiding daarin wel belangrijk is."

Daarom hebben de twee verpleegkundigen in het Albert Schweitzer ziekenhuis een methode ontwikkeld: 'Kinderen op de IC´. Die bestaat uit verschillende onderdelen, onder andere boekjes, kleurplaten en een app. "Daarin geven we adviezen. Er staan verschillende tips per leeftijdscategorie in, wat ouders thuis al kunnen doen. Bijvoorbeeld van te voren een foto maken in het ziekenhuis en die thuis laten zien en dan uitleggen 'Zo ziet papa of mama of opa of oma er nu uit'."

Maar het belangrijkste volgens De Vries is nagaan bij het kind of er wel behoefte aan het bezoekje is. "Kinderen onder dwang hiernaartoe meenemen dat is niet de bedoeling. Ook tijdens het bezoek is het belangrijk om in de gaten te houden, wat het kind prettig vindt en tot hoever het kind wil gaan. Ik had bijvoorbeeld een keer een jongetje van 6 die bleef bij de deur staan en een meisje van 4 dat er naast ging zitten en het prima vond."

Mocht een kind tijdens een bezoek terugkrabbelen, dan is daar zelfs een oplossing voor. "We hebben een goede samenwerking met de pedagogisch medwerker van het kinderafdeling. Vinden de kinderen het hier heel spannend en willen de ouders nog even blijven dan kunnen kinderen naar de kinderafdeling en daar het spelenderwijs verwerken."

Twee jaar geleden is de afdeling met de methode aan de slag gegaan, en het resultaat? De ‘Steeds Beter Prijs 2019’ van het Albert Schweitzer ziekenhuis en het belangrijkste: "We zien veel meer kinderen op bezoek komen en we zien dat ouders geruster tijdens een bezoekje zijn, omdat wij de kinderen kunnen begeleiden. Bovendien zien we dat onze patiënten het gewoon heel fijn vinden als de kinderen op bezoek kunnen komen. Daar zie je ze wel even van opknappen."

Lees ook

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.