Dordrecht, Netherlands

Meer konijnen in Louterbloemen

Je ziet er steeds meer, konijnen in Louterbloemen. Het komt niet alleen door corona, het is ook de vakantieperiode die op de loer ligt. "Maar het is wel zo," zegt Annemieke van Gent. "Er komen steeds meer konijnen in het asiel, dat kan ik niet ontkennen", aldus de medewerkster van het dierenzorgcentrum.
Stephanie Roggekamp | 8 juli 2021 17:30 | Aangepast op 8 juli 2021 17:30
"Je hoort wel dat mensen ondoordacht een dier hebben aangeschaft. Ze hebben altijd thuis gewerkt en moeten nu weer naar kantoor." Toch vindt Van Gent het wel fijn dat mensen er eerlijk over zijn. "Als zij liegen, liegen wij onbewust weer net zo hard naar de nieuwe eigenaren."

Plek voor extra dieren

De meeste konijnen komen via de dierenambulance binnen. Mensen vinden een konijn en bellen met de dierenambulance. De dieren worden dan meteen gecheckt op een chip. Als we geen eigenaar kunnen achterhalen, komen ze bij Louterbloemen terecht. In totaal hebben ze, door de verbouwing, plek voor 24 konijnen.
 

Voor honden en katten geldt eigenlijk hetzelfde. "Momenteel valt het wel mee; hoeveel het er zijn," zegt de medewerker van Louterbloemen; "Al komen er langzaamaan wel steeds meer dieren binnen."


Doneren kan altijd

"We hebben net een nieuw konijntje binnengekregen," vertelt Van Gent enthousiast. Bij het diertje is er alleen een poot gebroken én hij was er slecht aan toe. Het pootje moet nu geamputeerd worden. "Gelukkig zit hij in een gastgezin, maar het kost wel een hoop geld. Daarom wil ik mensen graag oproepen om via het noodpotje op onze website te doneren."

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...