Dordrecht, Netherlands

Meer muurschilderingen bij Dordtenaren in huis: 'Mensen willen iets persoonlijks'

Je ziet ze steeds meer in Dordrecht: muurschilderingen. Niet alleen buiten, maar ook binnen. Of het nu een wereldkaart is, een kunstwerk van Johan Cruijff of een schilderij van Albert Cuyp, ze hebben allemaal één ding gemeen: er komt enorm veel precisiewerk bij kijken.
Annelot Bezemer | 26 augustus 2022 09:00 | Aangepast op 25 augustus 2022 16:34
In een huis aan de Binnen Kalkhaven hebben decoratieschilders Inge Modderkolk en Hilde Munsters gewerkt aan een muurschildering in de gang. Trots laat Inge een ansichtkaart zien. "Deze afbeelding is 100 jaar oud. De bewoners van dit huis wilden deze ansichtkaart graag vereeuwigen op de muur. Net buiten de foto staat het huis waar we nu staan", wijst ze.

Venetië van het Noorden
Marcel den Arend en Jorina Zondervan zijn bij Ontdek & Ervaar op de Voorstraat bezig met 'Het Venetië van het Noorden'. Marcel legt uit: "Je ziet hierboven de skyline van Dordrecht bij de Groothoofdspoort. Maar in de weerspiegeling van het water zie je de Basiliek van San Marco in Venetië. Het gaat mooi worden, iedereen vindt het prachtig", lacht hij.

Zijn collega Jorina merkt dat er steeds meer mensen thuis een muurschildering willen hebben. "Iets persoonlijks aan de muur, en niet alleen maar een fotobehangetje of een schilderij" is volgens Jorina de wens van velen.

Lees ook

In brand gestoken bedrijfsbusjes gelinkt aan andere incidenten, steeds hetzelfde bouwbedrijf doelwit

De twee busjes van bouwbedrijf Motif die eind juni zijn uitgebrand in Dordrecht hebben ook een link ...

Verkeershinder op A27 en viaduct 11 maanden dicht: dit gaat er gebeuren

Ben jij de komende weken van plan om over de A27 te gaan? Houd dan rekening met vertraging tussen Go...

Flinke botsing Dordrecht, beide auto’s weggesleept

Twee auto’s zijn op de Helmholtzstraat in Dordrecht in botsing gekomen. Het ongeluk gebeurde woensda...

Fietser geschept in Papendrecht, mogelijk na voorrangsfout

Een fietser is woensdagmiddag aangereden op de Kennedylaan in Papendrecht. Zowel de politie als ambu...

Hardinxveld-Giessendam gaat tóch meebetalen aan gezamenlijk zwembad

Het leek even of de plannen voor een gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam in...

Ben jij dé architect van jouw eigen droomdorp van karton?

Heb jij twee rechterhanden en wil jij later bouwvakker worden? Of heb je twee linker handen, maar ku...