gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer onderzoek nodig na asbest bij Eurogrit

Het terrein van Eurogrit aan de Kilkade ligt er verlaten bij. Ook een vrachtwagenchauffeur die spullen moet leveren, krijgt geen contact. Het bedrijf leverde straalmiddel met asbest.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De vervuiling van het gebruikte middel voor straalwerkzaamheden kwam vrijdag aan het licht. Er zit wit asbest in . Dat is gevaarlijk voor de volksgezondheid.

Het materiaal werd onder andere gebruikt tijdens werkzaamheden aan de Willemsbrug in Rotterdam. Dat werk is onmiddellijk stilgelegd. Volgens de gemeente Rotterdam hebben omwonenden geen gevaar gelopen. Het materiaal is niet in de omgeving terechtgekomen. Dat staat in een brief die in de omgeving is bezorgd.

De komende dagen worden bedrijven in de omgeving van Eurogrit in Dordrecht liggen onderzocht op de aanwezigheid van asbest. Pas dan wordt duidelijk of er verdere maatregelen nodig zijn. Het verdachte grit op het overslagterrein aan de Kilkade is afgedekt.

Eurogrit is onderdeel van Sibelco in Papendrecht. Het bedrijf is inmiddels een terugroepactie gestart.

.

Lees ook

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.

seringenstraat Papendrecht.jpg

Opvanglocatie die eerder al zou sluiten nu echt leeg

De laatste jongeren zijn vertrokken uit de tijdelijke opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) aan de Seringenstraat in Papendrecht. Sinds april 2023 werd hier aan maximaal 50 jongeren tussen de 14 en 18 jaar, die zonder ouders of andere begeleiders in Nederland zijn aangekomen om asiel aan te vragen, onderdak geboden.

hertellingZwijndrecht.jpeg

verkiezingen

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

knotploeg foto 2.png

Einde van het knot-seizoen: 'In één keer weer voorbij'

Na maanden hard werken, komt er eind deze maand een eind aan het knotseizoen. Vooral in de polders een belangrijke zaak: want de kenmerkende wilgen kunnen niet zonder. “De takken worden er afgezaagd zo om de drie of vier jaar”.

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.