gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer onderzoek nodig na asbest bij Eurogrit

Het terrein van Eurogrit aan de Kilkade ligt er verlaten bij. Ook een vrachtwagenchauffeur die spullen moet leveren, krijgt geen contact. Het bedrijf leverde straalmiddel met asbest.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De vervuiling van het gebruikte middel voor straalwerkzaamheden kwam vrijdag aan het licht. Er zit wit asbest in . Dat is gevaarlijk voor de volksgezondheid.

Het materiaal werd onder andere gebruikt tijdens werkzaamheden aan de Willemsbrug in Rotterdam. Dat werk is onmiddellijk stilgelegd. Volgens de gemeente Rotterdam hebben omwonenden geen gevaar gelopen. Het materiaal is niet in de omgeving terechtgekomen. Dat staat in een brief die in de omgeving is bezorgd.

De komende dagen worden bedrijven in de omgeving van Eurogrit in Dordrecht liggen onderzocht op de aanwezigheid van asbest. Pas dan wordt duidelijk of er verdere maatregelen nodig zijn. Het verdachte grit op het overslagterrein aan de Kilkade is afgedekt.

Eurogrit is onderdeel van Sibelco in Papendrecht. Het bedrijf is inmiddels een terugroepactie gestart.

.

Lees ook

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

IMG_5181

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.