gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer onderzoek nodig na asbest bij Eurogrit

Het terrein van Eurogrit aan de Kilkade ligt er verlaten bij. Ook een vrachtwagenchauffeur die spullen moet leveren, krijgt geen contact. Het bedrijf leverde straalmiddel met asbest.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De vervuiling van het gebruikte middel voor straalwerkzaamheden kwam vrijdag aan het licht. Er zit wit asbest in . Dat is gevaarlijk voor de volksgezondheid.

Het materiaal werd onder andere gebruikt tijdens werkzaamheden aan de Willemsbrug in Rotterdam. Dat werk is onmiddellijk stilgelegd. Volgens de gemeente Rotterdam hebben omwonenden geen gevaar gelopen. Het materiaal is niet in de omgeving terechtgekomen. Dat staat in een brief die in de omgeving is bezorgd.

De komende dagen worden bedrijven in de omgeving van Eurogrit in Dordrecht liggen onderzocht op de aanwezigheid van asbest. Pas dan wordt duidelijk of er verdere maatregelen nodig zijn. Het verdachte grit op het overslagterrein aan de Kilkade is afgedekt.

Eurogrit is onderdeel van Sibelco in Papendrecht. Het bedrijf is inmiddels een terugroepactie gestart.

.

Lees ook

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.