Dordrecht, Netherlands

Meer overgewicht in Dordt dan regio

27 procent van de Dordtse 10-jarigen is te zwaar, tegenover 19 procent in de rest van Zuid-Holland Zuid. Wel eten de Dordtse kinderen meer groente en fruit, drinken minder frisdrank en meer water en zijn ze vaker lid van een sportvereniging.
Lois Haanskorf | 27 september 2018 17:35 | Aangepast op 27 september 2018 17:35
Volgens de GGD komt het verschil doordat er in een stad relatief meer laagopgeleiden wonen. De kinderen die te zwaar zijn wonen vooral in Dordrecht-West.


Om overgewicht tegen te gaan is in 2011 het project ‘Doe ff gezond’ gestart. Zo worden kinderen bewust van gezonder leven.


Sinds de start van het project wonen er minder te zware kinderen in de stad. Voorheen was 42 procent van de kinderen te zwaar.


Uit het laatste onderzoek blijkt dat weinig kinderen buiten spelen, daar valt voor de GGD nog winst te behalen.

De GGD heeft deze week een website gelanceerd waarin onderzoeksgegevens overzichtelijk gepresenteerd staan. https://www.hoegezondiszhz.nl/

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...