Dordrecht, Netherlands

Meer overgewicht in Dordt dan regio

27 procent van de Dordtse 10-jarigen is te zwaar, tegenover 19 procent in de rest van Zuid-Holland Zuid. Wel eten de Dordtse kinderen meer groente en fruit, drinken minder frisdrank en meer water en zijn ze vaker lid van een sportvereniging.
Lois Haanskorf | 27 september 2018 17:35 | Aangepast op 27 september 2018 17:35
Volgens de GGD komt het verschil doordat er in een stad relatief meer laagopgeleiden wonen. De kinderen die te zwaar zijn wonen vooral in Dordrecht-West.


Om overgewicht tegen te gaan is in 2011 het project ‘Doe ff gezond’ gestart. Zo worden kinderen bewust van gezonder leven.


Sinds de start van het project wonen er minder te zware kinderen in de stad. Voorheen was 42 procent van de kinderen te zwaar.


Uit het laatste onderzoek blijkt dat weinig kinderen buiten spelen, daar valt voor de GGD nog winst te behalen.

De GGD heeft deze week een website gelanceerd waarin onderzoeksgegevens overzichtelijk gepresenteerd staan. https://www.hoegezondiszhz.nl/

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...