Dordrecht, Netherlands

Meer overgewicht in Dordt dan regio

27 procent van de Dordtse 10-jarigen is te zwaar, tegenover 19 procent in de rest van Zuid-Holland Zuid. Wel eten de Dordtse kinderen meer groente en fruit, drinken minder frisdrank en meer water en zijn ze vaker lid van een sportvereniging.
Lois Haanskorf | 27 september 2018 17:35 | Aangepast op 27 september 2018 17:35
Volgens de GGD komt het verschil doordat er in een stad relatief meer laagopgeleiden wonen. De kinderen die te zwaar zijn wonen vooral in Dordrecht-West.


Om overgewicht tegen te gaan is in 2011 het project ‘Doe ff gezond’ gestart. Zo worden kinderen bewust van gezonder leven.


Sinds de start van het project wonen er minder te zware kinderen in de stad. Voorheen was 42 procent van de kinderen te zwaar.


Uit het laatste onderzoek blijkt dat weinig kinderen buiten spelen, daar valt voor de GGD nog winst te behalen.

De GGD heeft deze week een website gelanceerd waarin onderzoeksgegevens overzichtelijk gepresenteerd staan. https://www.hoegezondiszhz.nl/

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar beta...

Brabant neemt polonaiserecord van onze streek over, maar voor hoe lang?

Het wereldrecord ‘de langste polonaise lopen’ is verbroken. Een aantal jaar was dat record in handen...

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...