gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer recreatie in Voorstraathaven

Er moeten meer mogelijkheden komen voor recreatie op en langs de Voorstraathaven en de Wijnhaven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gemeente wil dat bevorderen door het varen door deze havens vrij te geven, terwijl daar tot nu toe een vergunning voor nodig was. Er moeten ook meer steigers komen, bij de Wijnbrug en mogelijk bij de Visbrug. En verder gaat de gemeente zeer welwillend kijken naar aanvragen voor een terrasvergunning langs de havens en op het water. Zelfs zo welwillend, dat een bijdrage in de kosten in het vooruitzicht wordt gesteld.


Natuurlijk zijn er ook beperkingen. Er worden eisen gesteld aan de vaarsnelheid (max. 6 km per uur), niet varen tussen 22.00 en 8.00 uur en éénrichtingsverkeer tussen Wijnbrug en Leuvebrug bij de Grote Kerk. ‘s Winters kan er sowieso niet worden gevaren omdat er dan onder water drempels omhoog staan.


Aan de terrassen wordt de eis gesteld dat er alleen “rustige” horeca komt.

Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.