gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Meer standplaatsen voor woonwagens nodig’, vinden deze Dordtse partijen

0c3c7ae32e0beea9d7ef089cf9f99ac7.jpg

De VSP en de Fractie van Waardhuizen doen een initiatiefvoorstel aan de gemeenteraad voor meer woonwagenplaatsen in Dordrecht. Momenteel zijn er 153 staanplaatsen. Dit aantal standplaatsen hangt al twintig jaar vast op de teller. Terwijl er een wachtlijst is die bestaat uit 85 mensen die nog wachten op een plekje. Door de groei van de woonwagenbevolking is de behoefte aan woonwagenstandplaatsen ook gegroeid volgens de partijen.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Het Europees Hof voor de rechten van de Mens en het College voor de Rechten van de Mens geven aan dat het wonen in een woonwagen een essentieel onderdeel is in de cultuur van Roma en Sinti.
Ook het Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft in 2018 gezegd dat gemeenten moeten zorgen voor meer standplaatsen voor woonwagens.

In Dordrecht wonen veel kinderen en kleinkinderen noodgedwongen nog bij hun ouders door het gebrek aan plaatsen. Vooral de behoefte aan koopstandplaatsen is hoog volgens de initiatiefnemers van het voorstel, dat afgelopen dinsdag is aangeboden aan burgemeester Kolff.

Onzekere toekomst door nieuwbouw
Maar het gebrek aan nieuwe standplaatsen is niet het enige probleem. Door nieuwbouwplannen en herinrichting van de stad is het ook nog onduidelijkheid hoe de toekomst eruitziet van de al bestaande woonwagenplaatsen. Zoals voor de dertien plekken aan de Brandt Buysstraat. Deze liggen midden in de Spoorzone die de komende jaren flink op de schop gaat.

De VSP en de Fractie van Waardhuizen willen dat het college niet alleen onderzoek doet naar mogelijkheden voor meer plekken, maar ook dat er duidelijkheid komt over de toekomst van de huidige plaatsen.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.