Dordrecht, Netherlands

Meerderheid Dordtse raad wil alpaca's als herten uit Park Merwestein moeten

Hertjes in Park Merwestein Corrado Francke
Het CDA Dordrecht dient dinsdag tijdens de raadsvergadering een motie in om dieren die wél op de Positieflijst staan in Park Merwestein uit te zetten. Dieren die op deze lijst staan, mogen binnenkort nog wel in een park rondlopen. Zo kunnen Dordtenaren zo lang mogelijk genieten van de aanwezigheid van damherten óf, bij een toekomstig verbod, andere parkdieren zoals alpaca's.
Ananda Cobussen | 15 mei 2023 12:46 | Aangepast op 15 mei 2023 12:46
CDA Dordrecht doet dit niet alleen: ook De Dordtse VVD, DENK Dordrecht, Fractie van Waardhuizen, Op Ons Eiland, VSP Dordrecht, FVD, Beter voor Dordt en ChristenUnie/SGP hebben de motie ondertekend. Aanleiding voor deze motie was een eerdere gezamenlijke actie om de damherten in Park Merwestein te behouden. Door een nieuwe wet zou er namelijk na 170 jaar een einde komen aan het Dordtse hertenkamp, maar meerdere partijen zijn hier niet van gediend

Als er vanaf januari 2024 straks alsnog een uitsterfbeleid voor damherten geldt, moeten alpaca’s of andere goedgekeurde dieren ervoor zorgen dat het park aantrekkelijk blijft voor bezoekers. De partijen denken dat een alternatief voor de verdwenen herten een meerwaarde voor het park zal zijn, zij vinden levende dieren een essentieel onderdeel van het park. Dit sentiment leeft niet alleen door politici, ook Stichting Park Merwestein zette een petitie op om het hertenkamp te behouden. Die petitie is door bijna zevenhonderd mensen ondertekend.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...