Dordrecht, Netherlands

Meerderheid Kamer: nieuw onderzoek financiering moskee nodig

De wens van Burgemeester Kolff lijkt uit te komen. Hij wil meer bemoeienis van het Rijk bij de buitenlandse financiering van moskeeën. Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft nu aangegeven een nieuw onderzoek te willen  naar de geldstromen van religieuze organisaties in Nederland, dat meldt RTL Nieuws.
Alka Goos | 6 juni 2018 10:43 | Aangepast op 6 juni 2018 10:43
Het voorstel komt van D66 en de ChristenUnie en heeft steun gevonden van meerdere andere partijen. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken zou aan het vorige onderzoek niet genoeg mee hebben gewerkt. Het gaat met name over de geldstromen vanuit onvrije landen. Een moskee die vanuit deze landen geld heeft ontvangen is de Al Fath moskee in Dordrecht.

Het geld zou onder andere zijn gebruikt voor het inhuren van imams die radicale preken houden. Volgens de moskee zou dit niet het geval zijn. Na vele gesprekken met de burgemeester gaat de moskee de preken vertalen. 

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...