Dordrecht, Netherlands

Meerderheid Kamer: nieuw onderzoek financiering moskee nodig

De wens van Burgemeester Kolff lijkt uit te komen. Hij wil meer bemoeienis van het Rijk bij de buitenlandse financiering van moskeeën. Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft nu aangegeven een nieuw onderzoek te willen  naar de geldstromen van religieuze organisaties in Nederland, dat meldt RTL Nieuws.
Alka Goos | 6 juni 2018 10:43 | Aangepast op 6 juni 2018 10:43
Het voorstel komt van D66 en de ChristenUnie en heeft steun gevonden van meerdere andere partijen. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken zou aan het vorige onderzoek niet genoeg mee hebben gewerkt. Het gaat met name over de geldstromen vanuit onvrije landen. Een moskee die vanuit deze landen geld heeft ontvangen is de Al Fath moskee in Dordrecht.

Het geld zou onder andere zijn gebruikt voor het inhuren van imams die radicale preken houden. Volgens de moskee zou dit niet het geval zijn. Na vele gesprekken met de burgemeester gaat de moskee de preken vertalen. 

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...