gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mees (10) heeft een plan voor meer zonbescherming, gemeenteraad stemt unaniem in

19956447dbb5e173948fbbcceaeda8ac

Te veel zon is voor niemand goed. Daarom bedacht de 10-jarige Mees van Veen uit Papendrecht een plan om bezoekers van het plaatselijke buitenzwembad meer bescherming te bieden. En met succes: de gemeenteraad dan zijn plan eerder deze week unaniem aan.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Mees is de eerste Kinderburgemeester van Papendrecht en kreeg tijdens de gemeenteraadsvergadering van 22 mei de kans om zijn plan te presenteren. Hij ging in gesprek met de directeur van het zwembad en werkte aan de hand daarvan een plan met de gemeente uit. Zijn voorstel: een grote boom bij het buitenzwembad, parasols en gratis zonnebrand voor bezoekers. 

“We weten allemaal dat te veel zon niet goed voor je is. Een paar bomen of parasols kunnen al een groot verschil maken. En als je dan toch in de zon wil liggen of spelen is het heel belangrijk dat je jezelf goed beschermt tegen de zon met zonnebrand’’, aldus Mees.

De gemeente gaat direct met de ideeën van Mees aan de slag. Binnenkort worden gratis zonnebrand-dispensers en parasols geplaatst. Na het zwemseizoen - en in het plantseizoen - komt er een grote boom met veel bladeren op het terrein, die zorgt voor meer schaduw. 

“Dat heeft hij toch maar mooi voor elkaar gekregen”, zegt burgemeester Margreet van Driel over haar jonge collega. “Ik ben heel trots op Mees. Mooi om te zien hoe onze kinderburgemeester tot zijn plan is gekomen en dat zijn voorstel unaniem is aangenomen door de gemeenteraad. Een goed voorbeeld van hoe jongeren meedoen in onze samenleving en een prachtig resultaat bereiken. Bezoekers van het zwembad worden bewust gemaakt van zonschade en geholpen bij hoe zij zich kunnen beschermen.”

Lees ook

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.