gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mega-darm in hal ziekenhuis

1e629676f4ad4153c1ed82d6f5274305

Een reusachtige darm in de hal van het Albert Schweitzer ziekenhuis trekt deze week aandacht voor darmkanker, een ziekte die één op de twintig mensen treft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Darmkanker ontstaat het meest bij mensen tussen de 50 en 55 jaar oud. Van alle patiënten geneest 65 procent en dat percentage wordt steeds hoger dankzij bevolkingsonderzoek.


In de enorme, opblaasbare darm, waar je letterlijk doorheen kunt wandelen, zijn bultjes, poliepen en gezwellen te zien. Bij tijdige herkenning is de kans op genezing van darmkanker groot.


"Bloed in de ontlasting of een onverklaarbare verandering in het ontlastingspatroon, zoals verstopping of diarree, zijn signalen waarmee je naar de huisarts moet", zegt maag- darm- en leverarts Wim de Vrie.


De reuzedarm en de ernaast geplaatste informatiekraam blijven nog tot en met vrijdag staan in het Dordtse ziekenhuis, waar de behandeling van darmkanker één van de medische speerpunten is.


Bezoekers van het ziekenhuis moeten gniffelen om de poliepen in de reuzedarm. Sommigen omschrijven ze als een soort paddenstoelen, maar de meesten hebben er een andere associatie bij...

Lees ook

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.