gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mega-darm in hal ziekenhuis

1e629676f4ad4153c1ed82d6f5274305

Een reusachtige darm in de hal van het Albert Schweitzer ziekenhuis trekt deze week aandacht voor darmkanker, een ziekte die één op de twintig mensen treft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Darmkanker ontstaat het meest bij mensen tussen de 50 en 55 jaar oud. Van alle patiënten geneest 65 procent en dat percentage wordt steeds hoger dankzij bevolkingsonderzoek.


In de enorme, opblaasbare darm, waar je letterlijk doorheen kunt wandelen, zijn bultjes, poliepen en gezwellen te zien. Bij tijdige herkenning is de kans op genezing van darmkanker groot.


"Bloed in de ontlasting of een onverklaarbare verandering in het ontlastingspatroon, zoals verstopping of diarree, zijn signalen waarmee je naar de huisarts moet", zegt maag- darm- en leverarts Wim de Vrie.


De reuzedarm en de ernaast geplaatste informatiekraam blijven nog tot en met vrijdag staan in het Dordtse ziekenhuis, waar de behandeling van darmkanker één van de medische speerpunten is.


Bezoekers van het ziekenhuis moeten gniffelen om de poliepen in de reuzedarm. Sommigen omschrijven ze als een soort paddenstoelen, maar de meesten hebben er een andere associatie bij...

Lees ook

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.