gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mega-darm in hal ziekenhuis

1e629676f4ad4153c1ed82d6f5274305

Een reusachtige darm in de hal van het Albert Schweitzer ziekenhuis trekt deze week aandacht voor darmkanker, een ziekte die één op de twintig mensen treft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Darmkanker ontstaat het meest bij mensen tussen de 50 en 55 jaar oud. Van alle patiënten geneest 65 procent en dat percentage wordt steeds hoger dankzij bevolkingsonderzoek.


In de enorme, opblaasbare darm, waar je letterlijk doorheen kunt wandelen, zijn bultjes, poliepen en gezwellen te zien. Bij tijdige herkenning is de kans op genezing van darmkanker groot.


"Bloed in de ontlasting of een onverklaarbare verandering in het ontlastingspatroon, zoals verstopping of diarree, zijn signalen waarmee je naar de huisarts moet", zegt maag- darm- en leverarts Wim de Vrie.


De reuzedarm en de ernaast geplaatste informatiekraam blijven nog tot en met vrijdag staan in het Dordtse ziekenhuis, waar de behandeling van darmkanker één van de medische speerpunten is.


Bezoekers van het ziekenhuis moeten gniffelen om de poliepen in de reuzedarm. Sommigen omschrijven ze als een soort paddenstoelen, maar de meesten hebben er een andere associatie bij...

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.