gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mega-darm in hal ziekenhuis

1e629676f4ad4153c1ed82d6f5274305

Een reusachtige darm in de hal van het Albert Schweitzer ziekenhuis trekt deze week aandacht voor darmkanker, een ziekte die één op de twintig mensen treft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Darmkanker ontstaat het meest bij mensen tussen de 50 en 55 jaar oud. Van alle patiënten geneest 65 procent en dat percentage wordt steeds hoger dankzij bevolkingsonderzoek.


In de enorme, opblaasbare darm, waar je letterlijk doorheen kunt wandelen, zijn bultjes, poliepen en gezwellen te zien. Bij tijdige herkenning is de kans op genezing van darmkanker groot.


"Bloed in de ontlasting of een onverklaarbare verandering in het ontlastingspatroon, zoals verstopping of diarree, zijn signalen waarmee je naar de huisarts moet", zegt maag- darm- en leverarts Wim de Vrie.


De reuzedarm en de ernaast geplaatste informatiekraam blijven nog tot en met vrijdag staan in het Dordtse ziekenhuis, waar de behandeling van darmkanker één van de medische speerpunten is.


Bezoekers van het ziekenhuis moeten gniffelen om de poliepen in de reuzedarm. Sommigen omschrijven ze als een soort paddenstoelen, maar de meesten hebben er een andere associatie bij...

Lees ook

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.