gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldkamer zonder problemen overgeschakeld

Het was afgelopen nacht het moment van de waarheid voor de meldkamer op het Oranjepark in Dordrecht, waar alle telefoontjes voor ambulance, politie en brandweer binnenkomen. De systemen werden omgezet naar de kamer in Rotterdam, waar ze officieel mee samengevoegd worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
 

"Alles is vlekkenloos verlopen", laat Maurice Lenferink van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. "We zijn gisteravond begonnen met het omschakelen van de eerste systemen. Rond 03.00 uur was alles, inclusief het personeel, over naar Rotterdam". 

Aan de omschakeling zijn weken van voorbereiding vooraf gegaan. "We moesten natuurlijk tijdens de verbouwing wel de winkel open houden. Mensen moesten ons tijdens die uren gewoon kunnen bereiken". En dat is dus gelukt. De eerste melding op de nieuwe locatie was trouwens wel een leuke. "Een mevrouw belde om te zeggen dat iemand haar steunkousen niet had uitgedaan". Niets levensbedreigends dus, maar wel een goede test om te zien of alles werkt. 


De centralisten van de meldkamer, zo'n 250 in totaal,  gaan vanaf vandaag allemaal aan de slag in een modern gebouw in Rotterdam. Daar hebben we fors meer ruimte tot hun beschikking. Het aantal meldtafels, waar de telefoontjes binnenkomen, is uitgebreid van 32 naar 58. Daarnaast is er ook nog een extra ruimte ingericht met 12 extra tafels mocht dat nodig zijn in geval van een grote calamiteit. 

Foto: Fokko van der Straaten, meldkamer Oranjepark 1994. 


Lees ook

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.