gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldkamer zonder problemen overgeschakeld

Het was afgelopen nacht het moment van de waarheid voor de meldkamer op het Oranjepark in Dordrecht, waar alle telefoontjes voor ambulance, politie en brandweer binnenkomen. De systemen werden omgezet naar de kamer in Rotterdam, waar ze officieel mee samengevoegd worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
 

"Alles is vlekkenloos verlopen", laat Maurice Lenferink van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. "We zijn gisteravond begonnen met het omschakelen van de eerste systemen. Rond 03.00 uur was alles, inclusief het personeel, over naar Rotterdam". 

Aan de omschakeling zijn weken van voorbereiding vooraf gegaan. "We moesten natuurlijk tijdens de verbouwing wel de winkel open houden. Mensen moesten ons tijdens die uren gewoon kunnen bereiken". En dat is dus gelukt. De eerste melding op de nieuwe locatie was trouwens wel een leuke. "Een mevrouw belde om te zeggen dat iemand haar steunkousen niet had uitgedaan". Niets levensbedreigends dus, maar wel een goede test om te zien of alles werkt. 


De centralisten van de meldkamer, zo'n 250 in totaal,  gaan vanaf vandaag allemaal aan de slag in een modern gebouw in Rotterdam. Daar hebben we fors meer ruimte tot hun beschikking. Het aantal meldtafels, waar de telefoontjes binnenkomen, is uitgebreid van 32 naar 58. Daarnaast is er ook nog een extra ruimte ingericht met 12 extra tafels mocht dat nodig zijn in geval van een grote calamiteit. 

Foto: Fokko van der Straaten, meldkamer Oranjepark 1994. 


Lees ook

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.