gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldkamer zonder problemen overgeschakeld

Het was afgelopen nacht het moment van de waarheid voor de meldkamer op het Oranjepark in Dordrecht, waar alle telefoontjes voor ambulance, politie en brandweer binnenkomen. De systemen werden omgezet naar de kamer in Rotterdam, waar ze officieel mee samengevoegd worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
 

"Alles is vlekkenloos verlopen", laat Maurice Lenferink van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. "We zijn gisteravond begonnen met het omschakelen van de eerste systemen. Rond 03.00 uur was alles, inclusief het personeel, over naar Rotterdam". 

Aan de omschakeling zijn weken van voorbereiding vooraf gegaan. "We moesten natuurlijk tijdens de verbouwing wel de winkel open houden. Mensen moesten ons tijdens die uren gewoon kunnen bereiken". En dat is dus gelukt. De eerste melding op de nieuwe locatie was trouwens wel een leuke. "Een mevrouw belde om te zeggen dat iemand haar steunkousen niet had uitgedaan". Niets levensbedreigends dus, maar wel een goede test om te zien of alles werkt. 


De centralisten van de meldkamer, zo'n 250 in totaal,  gaan vanaf vandaag allemaal aan de slag in een modern gebouw in Rotterdam. Daar hebben we fors meer ruimte tot hun beschikking. Het aantal meldtafels, waar de telefoontjes binnenkomen, is uitgebreid van 32 naar 58. Daarnaast is er ook nog een extra ruimte ingericht met 12 extra tafels mocht dat nodig zijn in geval van een grote calamiteit. 

Foto: Fokko van der Straaten, meldkamer Oranjepark 1994. 


Lees ook

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.