gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldkamer zonder problemen overgeschakeld

Het was afgelopen nacht het moment van de waarheid voor de meldkamer op het Oranjepark in Dordrecht, waar alle telefoontjes voor ambulance, politie en brandweer binnenkomen. De systemen werden omgezet naar de kamer in Rotterdam, waar ze officieel mee samengevoegd worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
 

"Alles is vlekkenloos verlopen", laat Maurice Lenferink van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. "We zijn gisteravond begonnen met het omschakelen van de eerste systemen. Rond 03.00 uur was alles, inclusief het personeel, over naar Rotterdam". 

Aan de omschakeling zijn weken van voorbereiding vooraf gegaan. "We moesten natuurlijk tijdens de verbouwing wel de winkel open houden. Mensen moesten ons tijdens die uren gewoon kunnen bereiken". En dat is dus gelukt. De eerste melding op de nieuwe locatie was trouwens wel een leuke. "Een mevrouw belde om te zeggen dat iemand haar steunkousen niet had uitgedaan". Niets levensbedreigends dus, maar wel een goede test om te zien of alles werkt. 


De centralisten van de meldkamer, zo'n 250 in totaal,  gaan vanaf vandaag allemaal aan de slag in een modern gebouw in Rotterdam. Daar hebben we fors meer ruimte tot hun beschikking. Het aantal meldtafels, waar de telefoontjes binnenkomen, is uitgebreid van 32 naar 58. Daarnaast is er ook nog een extra ruimte ingericht met 12 extra tafels mocht dat nodig zijn in geval van een grote calamiteit. 

Foto: Fokko van der Straaten, meldkamer Oranjepark 1994. 


Lees ook

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.