gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldkamer zonder problemen overgeschakeld

Het was afgelopen nacht het moment van de waarheid voor de meldkamer op het Oranjepark in Dordrecht, waar alle telefoontjes voor ambulance, politie en brandweer binnenkomen. De systemen werden omgezet naar de kamer in Rotterdam, waar ze officieel mee samengevoegd worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
 

"Alles is vlekkenloos verlopen", laat Maurice Lenferink van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. "We zijn gisteravond begonnen met het omschakelen van de eerste systemen. Rond 03.00 uur was alles, inclusief het personeel, over naar Rotterdam". 

Aan de omschakeling zijn weken van voorbereiding vooraf gegaan. "We moesten natuurlijk tijdens de verbouwing wel de winkel open houden. Mensen moesten ons tijdens die uren gewoon kunnen bereiken". En dat is dus gelukt. De eerste melding op de nieuwe locatie was trouwens wel een leuke. "Een mevrouw belde om te zeggen dat iemand haar steunkousen niet had uitgedaan". Niets levensbedreigends dus, maar wel een goede test om te zien of alles werkt. 


De centralisten van de meldkamer, zo'n 250 in totaal,  gaan vanaf vandaag allemaal aan de slag in een modern gebouw in Rotterdam. Daar hebben we fors meer ruimte tot hun beschikking. Het aantal meldtafels, waar de telefoontjes binnenkomen, is uitgebreid van 32 naar 58. Daarnaast is er ook nog een extra ruimte ingericht met 12 extra tafels mocht dat nodig zijn in geval van een grote calamiteit. 

Foto: Fokko van der Straaten, meldkamer Oranjepark 1994. 


Lees ook

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.