gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldkamer zonder problemen overgeschakeld

Het was afgelopen nacht het moment van de waarheid voor de meldkamer op het Oranjepark in Dordrecht, waar alle telefoontjes voor ambulance, politie en brandweer binnenkomen. De systemen werden omgezet naar de kamer in Rotterdam, waar ze officieel mee samengevoegd worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
 

"Alles is vlekkenloos verlopen", laat Maurice Lenferink van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. "We zijn gisteravond begonnen met het omschakelen van de eerste systemen. Rond 03.00 uur was alles, inclusief het personeel, over naar Rotterdam". 

Aan de omschakeling zijn weken van voorbereiding vooraf gegaan. "We moesten natuurlijk tijdens de verbouwing wel de winkel open houden. Mensen moesten ons tijdens die uren gewoon kunnen bereiken". En dat is dus gelukt. De eerste melding op de nieuwe locatie was trouwens wel een leuke. "Een mevrouw belde om te zeggen dat iemand haar steunkousen niet had uitgedaan". Niets levensbedreigends dus, maar wel een goede test om te zien of alles werkt. 


De centralisten van de meldkamer, zo'n 250 in totaal,  gaan vanaf vandaag allemaal aan de slag in een modern gebouw in Rotterdam. Daar hebben we fors meer ruimte tot hun beschikking. Het aantal meldtafels, waar de telefoontjes binnenkomen, is uitgebreid van 32 naar 58. Daarnaast is er ook nog een extra ruimte ingericht met 12 extra tafels mocht dat nodig zijn in geval van een grote calamiteit. 

Foto: Fokko van der Straaten, meldkamer Oranjepark 1994. 


Lees ook

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.